Wiadomości z Sosnowca

Wystawa prac plastycznych w Pasażu Zagłębiowskiej Mediateki

  • Dodano: 2021-10-28 10:15

2 listopada 2021 w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) zostanie zaprezentowana wystawa prac plastycznych pt. „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”.

Wybrane prace zostały wykonane przez uczniów klas IV–VI szkół podstawowych z województw śląskiego i opolskiego, w ramach konkursu organizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy. Ekspozycja będzie udostępniana bezpłatnie w Pasażu Zagłębiowskiej Mediateki do 30 listopada 2021, w godzinach otwarcia instytucji.

Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro

Konkurs trwa nieprzerwanie od 2000 roku i wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Niezwykłą ekspozycję tworzą zarówno rysunki namalowane za pomocą kredek i farb, jak i trójwymiarowe prace wykonane z zastosowaniem przeróżnych materiałów i technik plastycznych. 

Wystawa jest organizowana w ramach obchodów 100-lecia Oddziału Górnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego (PIG-PIB) i została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego.

Uczestnicy wydarzeń kulturalnych w Zagłębiowskiej Mediatece zobligowani są do:

  • dezynfekcji dłoni natychmiast po wejściu do obiektu oraz podczas opuszczania obiektu.
  • używania maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos od momentu wejścia do opuszczenia terenu MBP.
  • zachowania dystansu 1,5 m podczas wejścia do obiektu, na korytarzach i w miejscach, w których organizowane są imprezy.

UWAGA: Formuła imprezy, dopuszczalna liczba uczestników i zasady udziału mogą ulec zmianom, w związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną w Polsce. Po aktualne informacje na temat wydarzeń zapraszamy na stronę internetową www.biblioteka.sosnowiec.pl

Wystawa prac plastycznych w Pasażu Zagłębiowskiej Mediateki / fot. MBP Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.