Wiadomości z Sosnowca

Dziś wernisaż wystawy Roberta Neumanna "Polska nieznana z lotu ptaka"

  • Dodano: 2021-11-25 07:00, aktualizacja: 2021-11-24 09:51

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza na wystawę fotograficzną Roberta Neumanna „Polska nieznana z lotu ptaka”, która będzie udostępniana w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 od 25 listopada 2021 do 21 stycznia 2022. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 25 listopada 2021 o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Wystawa Roberta Naumanna

Robert Neumann - Urodził się 4 marca 1985 r. w Gliwicach. Studiował w Wielkiej Brytanii. Tytuł inżyniera budownictwa zdobył na Uniwersytecie w Glasgow, w Szkocji. Przez długi czas wolne chwile spędzał na rowerze górskim, później przesiadł się za stery drona. Uwielbia fotografować i filmować i choć zaczynał od bezzałogowych statków powietrznych, z czasem docenił fotografię tradycyjną. Najbardziej w swoich pracach lubi tematykę lotniczą, sportową oraz tradycje lokalne (procesje, obyczaje itd.). Jest otwarty na otoczenie i we wszystkim szuka interesujących kadrów. Za pomocą drona sfotografował i sfilmował wiele ciekawych miejsc na terenie województwa śląskiego, jak i całego kraju i Europy. Lubi zdobywać miejsca na ogół niedostępne, jak i fotografować niecodzienne sytuacje.

Ekspozycja przedstawia ciekawe miejsca z całej Polski - z niecodziennej perspektywy. Oglądający będą mogli nie tylko szybko się relokować po Polsce, bo przykładowo z Sosnowca nad morze czy w Bieszczady, ale też przenosić w czasie, bo sfotografowane miejsca będą pokazane w różnych porach roku. 

„Polska nieznana z lotu ptaka”

Wystawa udostępniana będzie w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki w terminie 25 listopada 2021 – 21 stycznia 2022 - przed i w trakcie wszystkich wydarzeń kulturalnych odbywających się w Auli. Osoby zainteresowane przyjrzeniem się z bliska prezentowanym pracom w godzinach otwarcia Mediateki, ale nie podczas imprez kulturalnych, proszone są o wcześniejszy kontakt z Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki lub o zwrócenie się po pomoc w szatni.

Uczestnicy wydarzeń kulturalnych w Zagłębiowskiej Mediatece zobligowani są do:

  • dezynfekcji dłoni natychmiast po wejściu do obiektu oraz podczas opuszczania obiektu.
  • używania maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos od momentu wejścia do opuszczenia terenu MBP.
  • zachowania dystansu 1,5 m podczas wejścia do obiektu, na korytarzach i w miejscach, w których organizowane są imprezy.

UWAGA: Formuła imprezy, dopuszczalna liczba uczestników i zasady udziału mogą ulec zmianom, w związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną w Polsce. Po aktualne informacje na temat wydarzeń zapraszamy na stronę internetową www.biblioteka.sosnowiec.pl
 

Dziś wernisaż wystawy Roberta Neumanna "Polska nieznana z lotu ptaka"

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.