Wiadomości z Sosnowca

Z seniorką chorującą na COVID-19 nie było kontaktu. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

  • Dodano: 2021-04-19 14:30

Dzięki informacji od jednej z mieszkanek Sosnowca, policjanci z komisariatu II błyskawicznie udzielili pomocy chorej na Covid-19 seniorce. Po siłowym sforsowaniu drzwi znaleźli leżącą w łóżku 80-latkę, z którego nie była już w stanie się podnieść, czy nawoływać pomocy. Seniorka natychmiast trafiła do szpitala. Dzięki temu jej stan obecnie lekarze oceniają jako stabilny.

Do zdarzenia doszło w jednym z domów wielorodzinnych w dzielnicy Pogoń

Policjanci z komisariatu II otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, która poinformowała, że jej matka nie może się skontaktować ze swoją znajomą, która jest chora na Covid-19 i przebywa w izolacji domowej. Jak wynikało z jej relacji, 80-latka nie odbierała telefonu, a pod jej drzwiami leży nieodebrana przesyłka z lekami, którą dostarczył kurier. Jak ustalono, rodzina kobiety obecnie przebywa za granicą. Po bezskutecznej próbie nawiązania z chorą kontaktu policjanci zdecydowali o natychmiastowym, siłowym sforsowaniu drzwi. Wyposażeni w specjalistyczne, kompletne kombinezony chroniące przed wirusem, weszli do mieszkania.

Pomoc w ostatniej chwili

Jak się okazało, pomoc nadeszła dosłownie w ostatniej chwili, bowiem we wnętrzu mieszkania mundurowi zastali wycieńczoną walką z chorobą, oddychającą z trudem 80-letnią kobietę. Leżała ona w łóżku, z którego, jak powiedziała policjantom, od kilku dni nie była już w stanie się podnieść, ani też nawoływać pomocy. Natychmiast wezwano karetkę i seniorką zajęli się lekarze. Dzięki temu, że pomoc dotarła na czas, stan pacjentki, która trafiła do szpitala, lekarze obecnie określają jako stabilny. Po całej akcji policjanci zorganizowali również bardziej prozaiczną pomoc - zabezpieczenie mieszkania. Uszkodzonymi drzwiami zajął się sprowadzony przez nich ślusarz.

- Szczególne wyrazy uznania kierujemy do kobiety, która pod nieobecność rodziny seniorki, zatroszczyła się o znajomą i przeczuwając, że mogło się zdarzyć coś złego, natychmiast zaalarmowała służby. Bądźmy uważni! Pamiętajmy, że w tym trudnym czasie pandemii, nasza troska może ocalić komuś życie - przekazuje sosnowiecka policja.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również