Wiadomości z Sosnowca

Rozpoczęły się prace nad budową kolejnej drogi rowerowej w Sosnowcu

  • Dodano: 2019-08-22 07:45, aktualizacja: 2019-08-22 08:21

Tym razem Pogoń połączymy z Będzinem i centrum miasta. Dzięki inwestycji zyskają też piesi.

20 sierpnia ruszyły prace przy budowie kolejnego ciągu pieszo-rowerowego. Chodzi o mający ok. 750 metrów fragment drogi od skrzyżowania z Grota-Roweckiego aż do ulicy Będzińskiej. W ramach zadania powstaną także nowe zatoki postojowe.

Inwestycja doskonale zepnie ze sobą już istniejące drogi rowerowa - na tzw. Ślimaku, przy ul. Żeromskiego, a także w kierunku Będzina. Wkrótce ruszą także prace przy budowie nowej drogi rowerowej wzdłuż Grota-Roweckiego oraz na Mireckiego.

Nowy ciąg pieszo-rowerowy a rozpocznie się na wysokości przejścia podziemnego. Co ważne, samo przejście zostanie zamurowane z obu stron. Po nim będzie przebiegała nowa droga rowerowa. Tuż za skrzyżowaniem z Grota, rowerzyści pojadą drugą stroną, aż do Ronda Michaliny Koniecznej. Tam droga przejdzie na drugą stronę (od ul. Staropogońskiej), aby włączyć się w istniejącą trasę w kierunku Będzina.

Prace wykonuje firma Eurovia, a koniec jest przewidywany na listopad 2019.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Pogoniak

    Kiedy zostanie zakończona budowa wodociągu wzdłuż ulicy Orlej.Może przy okazji zostanie ukończona naprawa kanalizacji na ul. Gen. Bema.Czy przewidziano przywrócenie znaków drogowych na ulicach Bema i Orlej?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.