Wiadomości z Sosnowca

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany w Irlandii

  • Dodano: 2021-11-10 08:30, aktualizacja: 2021-11-10 08:45

Sosnowieccy kryminalni prowadzili sprawę mężczyzny, który od maja 2019 roku był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna powinien odbywać karę za różne przestępstwa, między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa na wielką skalę. Zatrzymany w lipcu w Irlandii został właśnie sprowadzony do Polski.

44-latek zatrzymany w Irlandii został sprowadzony do Polski

44-letni mężczyzna powinien odbywać kary pozbawienia wolności, które orzekły mu sądy ze Śląska. Skazano go między innymi na 2,5 roku więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, na 2,5 roku za złamanie zakazu sądowego, a także za oszustwa na wielką skalę.

Po tym, jak policjanci ustalili, że może on ukrywać się poza granicami kraju, Sąd Okręgowy w Katowicach wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Kryminalni namierzyli go i w lipcu 44-latek został zatrzymany w Irlandii. Teraz został sprowadzony do Polski i trafił do Aresztu Śledczego w Warszawie, gdzie oczekuje na transport do docelowej jednostki penitencjarnej, w której odbywać będzie karę.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.