Wiadomości z Sosnowca

Ewa Toczkowska "Cichy memoriał. Rodzinne wspomnienia" w Filii nr 15 przy Kisielewskiego

  • Dodano: 2022-11-21 07:15, aktualizacja: 2022-11-20 10:21

Filia nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zaprasza 25 listopada o godz. 16.30 na wernisaż wystawy prac Ewy Toczkowskiej "Cichy memoriał. Rodzinne wspomnienia”.

Wernisaż Ewy Toczkowskiej

Ewa Toczkowska – urodzona w 1981 roku. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej – kierunek szkło artystyczne oraz Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach – kierunek malarstwo. Dyplom w pracowni prof. Jacka Rykały oraz dyplom dodatkowy w pracowni Ilustracji i rysunku użytkowego prof. Tomasza Jury. Obie szkoły ukończyła dyplomami z wyróżnieniem.

Brała udział w wystawach pokonkursowych, m.in. w Legnicy i Wadowicach, a także w licznych wystawach zbiorowych oraz indywidualnych na terenie województwa śląskiego, Krakowa czy Łodzi. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych. Twórczość Ewy Toczkowskiej to głównie obiekty i instalacje poruszające tematykę przemijania, które zaczęła tworzyć w czasie studiów.

W roku 2022 powstał pomysł stworzenia projektu o nazwie "Pejzażowo", obejmującego głównie tradycyjne, choć nie do końca realistyczne, malarstwo olejne, podejmujące temat światła i koloru w naturze. Obrazy z tej kolekcji nie były dotąd nigdzie wystawiane. Artystka zajmuje się też czasami projektowaniem ilustracji lub okładek płyt. Jej pasją są książki, fotografia i starocie. Zdarza się, że w wolnej chwili, choć takich mało, pisze wiersze.

Wystawę będzie można zwiedzać do 31 stycznia 2023 w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również