Wiadomości z Sosnowca

Władze KS Czarni Sosnowiec zamykają klub. Skąd taka decyzja? Dołączają do Górnika Piaski

  • Dodano: 2021-07-27 09:15

Decyzja Klubu Sportowego Czarni Sosnowiec odbiła się szerokim echem. W poniedziałek zapadła decyzja władz o zakończeniu działalności. Dlaczego klub przechodzi do Górnika Piaski?

Klub Sportowy Czarni Sosnowiec podał w poniedziałek 26 lipca za pomocą mediów społecznościowych smutną informację dla kibiców. Okazuje się, że władze klubu postanowiły zakończyć jego działalność, a powody takiej decyzji zostały dokładnie przedstawione na Facebooku.

Klub Sportowy Czarni Sosnowiec przestaje istnieć w tej postaci. W związku z brakiem możliwości dalszego rozwoju i funkcjonowania w Sosnowcu – brak infrastruktury dla takiego klubu jak nasz, brak miejsc do treningu, problemy z rozgrywaniem meczy ligowych jako gospodarz – a dodatkowo reaktywowanie drugiej sekcji męskiej pod nazwą KKS Czarni Sosnowiec – unikając paradoksu dwóch klubów o tej samej nazwie – kończymy realizację naszej wizji – informują władze klubu na Facebooku.

KS Czarni Sosnowiec przechodzi do Czeladzi. Drużyna stanie się częścią KS Górnik Piaski

Kibice zastanawiają się nad tym, co stanie się z zawodnikami i osobami działającymi na rzecz KS Czarnych. Koniec klubu w sosnowieckich barwach to jednak początek współpracy z Górnikiem Piaski z Czeladzi.

Siedliśmy wspólnie do rozmów z pasjonatami takimi jak my, z ludźmi, którzy też mają wizję i chcą ją rozwijać. Wnosimy od siebie kręgosłup mocnej, zgranej drużyny. Drużyny z której nikt nie odszedł, drużyny która zostaje dodatkowo wzmocniona nowymi twarzami – informują władze KS Czarnych.

Podstawowym celem rozwiązanej drużyny z Sosnowca ma być teraz gra o powrót klubu z Piasków do ligi okręgowej. KS Czarni podziękowali również wszystkim kibicom i osobom wspierającym drużynę.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy nam pomagali i dziękujemy kibicom, którzy nas wspierali. Żegnamy się i zapraszamy do wspierania nas w sezonie 2021/2022 i oglądania tych świetnych, efektownie grających chłopaków na stadionie przy ul. Mickiewicza, Czeladź – Piaski. Będzie się działo! – zapowiada rozwiązany KS Czarni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również