Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiecki Iwent Komediowy powraca do Amfiteatru Muszelka w Kazimierzu

  • Dodano: 2021-08-23 08:00, aktualizacja: 2021-08-23 08:30

Sosnowiecki Iwent Komediowy powraca do Amfiteatru Muszelka w Kazimierzu. Warto zapamiętać datę 28 sierpnia. To kolejna odsłona najśmieszniejszej imprezy lata. Na scenie, jak zwykle, gwiazdy.

W 2019 roku SIK zadebiutował na deskach przebudowanej Muszelki w Parku im. Jacka Kuronia. Wtedy na scenie zobaczyliśmy m.in. Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, a imprezę prowadził Mariusz Kałamaga.

W tym roku "Iwent" odbędzie się po raz trzeci.

- Przed pierwszą edycją miałem nadzieję, że będziemy spotykali się cyklicznie i myślę, że już teraz możemy powiedzieć, że impreza wpisała się na stałe w kulturalno-rozrywkowy program miasta - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Tym razem SIK, w sosnowieckim amfiteatrze, rozpocznie się pod nieco zmienioną nazwą.

- Chcemy rozszerzyć samo wydarzenie, które będzie przedstawiało nie tylko występy kabaretowe, ale także wydarzenia typowo komediowe - mówi Michał Mercik, pełnomocnik prezydenta ds. Kultury, Rozwoju i Dialogu Społecznego.

Stąd nazwa Sosnowiecki Iwent Komediowy.

W tegorocznej edycji na scenie wystąpią:

Igor Kwiatkowski, Kabaret Jurki, Kabaret Chyba i Kabaret Kałasznikof. Wydarzenie poprowadzi Katarzyna Pakosińska. Bilety już są dostępne w cenie 90 zł. Aby je kupić, wystarczy wejść na stronę www.sosnowiec.pl. SIK już 28 sierpnia o godzinie 17.00.

Sosnowiecki Iwent Komediowy odbywa się w wyremontowanym Amfiteatrze, który został wybudowany w latach sześćdziesiątych XX wieku, a niedawno przeszedł gruntowną modernizację. W 2019 roku do użytku został oddany niemal nowy obiekt.

W 2020 Muszelka wygrała internetowe głosowanie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną województwa śląskiego. W tym roku, w tym samym plebiscycie, bierze udział inny obiekt z Kazimierza - Miejski Dom Kultury.

Sosnowiecki Iwent Komediowy powraca do Amfiteatru Muszelka w Kazimierzu

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.