Śląska Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczyna cykl spotkań informacyjnych poświęconych Krajowemu Systemowi e-Faktur (KSeF). Nowe przepisy wchodzą w życie od 2026 roku, dlatego przedsiębiorcy powinni już teraz przygotować się do zmian.
Kiedy KSeF stanie się obowiązkowy?
Obowiązek wystawiania e-faktur będzie wprowadzany etapami:
- od 1 lutego 2026 r. – dla podatników z roczną sprzedażą powyżej 200 mln zł (z VAT),
- od 1 kwietnia 2026 r. – dla pozostałych przedsiębiorców,
- od 1 stycznia 2027 r. – dla najmniejszych podatników (sprzedaż do 10 tys. zł miesięcznie).
Wyjątek: faktury VAT RR przy zakupie produktów rolnych od rolników ryczałtowych nie będą obowiązkowe w KSeF – wystawianie ich będzie dobrowolne od 1 kwietnia 2026 r.
Spotkania stacjonarne w Sosnowcu
Najbliższe szkolenia odbędą się w Urzędzie Skarbowym w Sosnowcu (ul. 3 Maja 20, sala 702):
- 24 lipca (czwartek), godz. 10:00 – Uwierzytelnienie i autoryzacja w KSeF,
- 31 lipca (czwartek), godz. 10:00 – Faktura ustrukturyzowana w KSeF,
- 25 sierpnia (poniedziałek), godz. 10:00 – Wprowadzenie do aplikacji KSeF.
Zapisy: (32) 36-88-776 lub [email protected].
Liczba miejsc jest ograniczona.
Webinaria online – dla kogo i kiedy?
Izba Administracji Skarbowej w Katowicach prowadzi również webinaria online. Temat „Uwierzytelnienie i autoryzacja w KSeF” zostanie omówiony w terminach:
- 17 lipca,
- 22 lipca,
- 24 lipca,
- 29 lipca.
Każde szkolenie online rozpocznie się o godz. 9:00. Szczegóły dostępne są na stronie www.slaskie.kas.gov.pl.
Dlaczego warto wziąć udział?
Spotkania to szansa, aby poznać zasady uwierzytelniania, wystawiania i obsługi faktur w systemie KSeF. Eksperci wyjaśnią krok po kroku, jak przygotować się do nadchodzących obowiązków, unikając problemów w przyszłości.