Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: Od 15 stycznia ruszą zapisy na szczepienia dla grupy I

  • Dodano: 2021-01-11 07:00, aktualizacja: 2021-01-11 04:41

Już od 15 stycznia 2021 roku ruszą telefoniczne zapisy do I etapu szczepień przeciw COVID-19. W Sosnowcu wytypowano 28 przychodni i punktów na terenie całego miasta, w których będzie można przyjąć szczepionkę.

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien

Najpierw lekarz oceni nasz stan zdrowia. Dopiero po badaniu będziemy mogli przyjąć pierwszą dawkę szczepionki.  

W I grupie w kolejności znalazły się  – osoby starsze, nauczyciele, służby mundurowe, pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej i Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych ,służby mundurowe (Żołnierze Wojska Polskiego, Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Gminnej i Miejskiej, Straży Pożarnej, pracownicy TOPR i GOPR, którzy biorą udział w działaniach przeciwpandemicznych oraz odpowiadają za bezpieczeństwo narodowe),nauczycieli.

W pierwszym etapie szczepień skupiono się na osobach powyżej 60. roku życia, co podyktowane jest tym, że wraz z wiekiem zwiększa się ryzyko zgonu z powodu COVID-19. Największy odsetek zmarłych w wyniku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczy osób po 80 r.ż.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również