Wiadomości z Sosnowca

Rusza długo oczekiwana przebudowa ulicy Kukułek!

  • Dodano: 2021-01-19 07:00, aktualizacja: 2021-01-19 05:19

Od wtorku 18 stycznia szykują się zmiany na drogach w Sosnowcu. Wróci ruch na głównej jezdni DK94, kierowcy będą też mogli zauważyć pierwsze roboty wokół ulicy Kukułek.

Jakie utrudnienia czekają kierowców?

Rusza długo oczekiwana przebudowa ulicy Kukułek. W pierwszej fazie wykonawca skupi prace na jednokierunkowym odcinku ulicy Kukułek: od skrzyżowania z ulicą Kombajnistów do ulicy Koźlej oraz samej ul. Koźlej. Z tego powodu od poniedziałku 25 stycznia będą obowiązywały objazdy. Dla kierowców poruszających się między ulicą Kombajnistów i 11 Listopada rekomendowany jest objazd przez ulicę Zaruskiego. Dojazd i wyjazd z osiedli wokół ulicy Kukułek, w kierunku ul. Kombajnistów, jest możliwy poprzez ul. Klimontowską i Podhalańską.

Wykonawcą wartej 5,9 mln zł przebudowy jest firma Junkobud sp. z o.o. ze Świętochłowic

Prace będą polegały na wybudowaniu praktycznie nowej jezdni na długości 1,7 km. Ułożona zostanie nowa podbudowa drogi oraz nowy asfalt, a także chodnik i oświetlenie.

– U niektórych kierowców nowa droga sprawia, że jeżdżą szybciej niż należy. Dlatego zadbamy o uspokojenie jazdy w tym miejscu. Pojawią się wyniesione skrzyżowania, co automatycznie spowoduje ograniczenie prędkości w ich rejonie – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zmieni się również organizacja ruchu na ulicy 11 listopada. Kierowcom ponownie zostanie udostępniona możliwość zjazdu w ul. Kukułek dla jadących od strony Niwki i Dańdówki. Inwestycji towarzyszyć będzie budowa kanalizacji deszczowej, a także przebudowa sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej, wodociągowej i gazowej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również