Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: Będzie remont ulicy Naftowej

  • Dodano: 2020-12-28 07:00, aktualizacja: 2020-12-28 04:24

Jedna inwestycja się kończy, a kolejna się zaczyna! Od 23 grudnia mieszkańcy mogą już korzystać z ulicy Ostrogórskiej prowadzącej do Mysłowic. To oznacza, że zniknął objazd poprowadzony przez ulicę Naftową. Dzięki temu magistrat rozpoczął szukanie wykonawcy remontu właśnie tej ulicy.

Kolejny ważny remont

Zgodnie z obietnicą zaczynamy zadanie związane z remontem ulicy Naftowej. Mówiliśmy wcześniej, że możemy to zrobić dopiero gdy przejazd do Mysłowic będzie dostępny. Od dziś jest taka możliwość, więc i dzisiaj opublikowaliśmy przetarg na wyłonienie wykonawcy prac na ulicy Naftowej – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Miasto szuka wykonawcy, który w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zajmie się remontem 600-metrowego odcinka ulicy Naftowej: od pierwszego przejazdu kolejowego (w ul. Dęblińskiej) do rejonu pomiędzy ul. Akacjową a wyremontowaną kładką.

Najważniejszym zadaniem przyszłego wykonawcy będzie odcinkowe wzmocnienie podbudowy jezdni, wymiana zniszczonych krawężników oraz ułożenie dwóch warstw nowego asfaltu. Roboty obejmują także odbudowanie chodników po obu stronach drogi, na odcinku od przejazdu kolejowego do przystanku autobusowego oraz od garaży w kierunku kładki. Dodatkowo przy pawilonach handlowych powstaną zatoczki z ażurowych płyt.

Wykonawca będzie miał na roboty 36 tygodni od dnia podpisania umowy, a więc wszystko powinno być gotowe późną jesienią 2021 roku.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Torent

    Brawo Panie Prezydencie Chęciński. Widać jak bardzo zależy panu na poprawianiu wizerunku Sosnowca. Te minione lata pod Pana przywództwem znacząco poprawiły stan miasta, choć odziedziczony po poprzednikach nie był imponujący. I niechaj się pan nie przejmuje wpisami różnych takich "zanfców" od rządzenia. A zwłaszcza taki jeden co się wabi "bejzkik" i ma wszystko za złe co by się nie stało. Pier...z nim.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również