Wiadomości z Sosnowca

Pijany 72-latek po awanturze z żoną próbował dać policjantom łapówkę

  • Dodano: 2021-05-28 09:15

Sosnowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas przeprowadzanej interwencji chciał im wręczyć 200 złotych łapówki w zamian za uniknięcie umieszczenia go w izbie wytrzeźwień. Później okazało się, że 72-latek ma na sumieniu również znęcanie się nad rodziną. Obserwując stanowcze zachowanie policjantów wobec awanturnika, jego żona zdecydowała się złożyć zawiadomienie w tej sprawie.

Policjanci zostali poinformowani, że w jednym z mieszkań w dzielnicy Pogoń doszło do awantury

Na miejscu okazało się, że nietrzeźwy 72-latek groził swojej żonie, że ją zabije. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Po ustaleniu faktów zapadła decyzja o umieszczeniu mężczyzny w izbie wytrzeźwień. W trakcie transportu do niej mężczyzna wyjął dwa banknoty po 100 złotych i zaproponował policjantom, że da im pieniądze w zamian za uniknięcie pobytu w izbie. Gdy został poinformowany o tym, że już sama taka propozycja może stanowić przestępstwo, nie zważając na to mężczyzna nadal proponował policjantom pieniądze. Zapytał nawet „ile potrzeba, żeby załatwić sprawę”. Wtedy został zatrzymany.

Od ponad roku znęcał się nad żoną

W toku dalszych czynności żona zatrzymanego oświadczyła, że jej maż znęca się nad nią psychicznie i fizycznie od ponad roku. Wcześniej nikomu tego nie zgłaszała, dopiero widząc stanowczą postawę policjantów wobec awanturnika, uwierzyła, że może otrzymać pomoc. Śledczy przystąpili ustaleń, w wyniku których zgromadzili materiał dowodowy. Na jego podstawie przedstawiono zatrzymanemu dwa zarzuty: próby skorumpowania policjantów oraz znęcania się nad żoną. Prokurator zdecydował również o wydaniu 72-latkowi nakazu opuszczenia mieszkania zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną oraz zakazu kontaktów i zbliżania się do niej. Za popełnione przestępstwa podejrzany może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.