Wiadomości z Sosnowca

Medale dla szablistek TMS Zagłębie

• Dodano: 2022-02-09 11:15

Podczas Mistrzostw Polski Juniorów w szabli, które odbyły się w Śremie, zawodniczki TMS Zagłębie wywalczyły dwa medale.

Mistrzostwa Polski Juniorów w szabli

W turnieju indywidualnym kobiet srebrny medal wywalczyła Zuzanna Lenkiewicz. W czołowej ósemce znalazły się ponadto Emilia Habryń (5. miejsce) oraz Karolina Hofman (6. lokata).

Drugi medal, złoty, wywalczyła drużyna szablistek TMS Zagłębie w składzie: Lenkiewicz, Habryn, Hofman oraz Paulina Porada. Ekipa z Sosnowca w finale pokonała UKS Szabla Ząbki 45:42. Drugi zespół (Kalina Kordel, Marta Aksamit, Emilia Damek, Agata Sajnóg) zajął w rywalizacji drużyn 6. miejsce.

W turnieju indywidualnym mężczyzn najwyżej z grona sosnowieckich szablistów zaprezentował się Maksymilian Brosch (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec) kończąc rywalizację na 8. miejscu.

W rywalizacji drużyn 6. miejsce zajęła ekipa TMS w składzie: Bartosz Marker, Michał Pardela, Kajetan Raczyński, Mikołaj Sadowski.