Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiczanie zdobyli 12 medali podczas VII Międzynarodowego Turnieju Karate

  • Dodano: 2021-10-28 10:15

Zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Karate przywieźli 12 medali z VII Międzynarodowego Turnieju Karate pod honorowym patronatem Prezydenta Katowic.

W tym turnieju sosnowiczanie biorą udział z sukcesami od lat

Kadra SKK i tym razem pokazała się z jak najlepszej strony. Dwa złote medale w kata i kumite zdobył Wincenty Szczesio. Srebrne medale i drugie miejsce w kata zajęli Hanna Pawlak i Jan Koryciński, a w kumite - Blanka Luberda i Filip Witkowski. Brązowy medal w kata zdobyli Hania Jopek i Mateusz Woźniak.

W kategorii kumite trzecie miejsce i brąz wywalczyły Nikola Sadowska, Olena Taczała, Zuzanna Szkutnik i Oliwia Woźniczko. W czołowej ósemce w kumite znalazły się również Łucja Podżorska, Magdalena Cieślik i Hania Jopek.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wincenty Szczesio - zajął 1. miejsce w kata, a w kumite - 3 walki wygrał przed czasem przez ippon i jedną przez wazari.

VII Międzynarodowy Turniej Karate

Zawody w Katowicach były sprawdzianem dla wielu zawodników SKK. Tym razem bez medalu, ale za to z bagażem doświadczeń wrócili do Sosnowca - Berenika Piecha, Wiktoria Wilk, Natalia Adamek i Jakub Bargieł. W Katowicach startowało w tym roku ponad 400 zawodników.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również