Wiadomości z Sosnowca

„Biorę w ciemno!” – podsumowanie akcji sosnowieckiej Biblioteki

  • Dodano: 2020-09-10 14:00, aktualizacja: 2020-09-10 20:40

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi akcja promująca czytelnictwo „Biorę w ciemno!” zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu. Zabawa spotkała się dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem czytelników. Okazało się, że wielu z nas lubi literackie gry i niespodzianki.


Gwoli przypomnienia:


"Biorę w ciemno" to akcja promująca czytelnictwo, którą MBP w Sosnowcu przeprowadziła w lipcu i sierpniu 2020, czyli w okresie wakacyjnym, urlopowym, w celu przyciągnięcia do wypożyczalni większej liczby czytelników. 

Głównymi założeniami akcji była próba zwiększenia liczby wypożyczanych książek oraz dostarczenie czytelnikom nieco rozrywki, a także ponowne przyzwyczajenie mieszkańców do regularnych odwiedzin w bibliotekach. 

Akcja polegała na tym, że w każdej wypożyczalni (również w Zagłębiowskiej Mediatece) na czytelników czekały tajemnicze pakiety z książkami wyselekcjonowanymi przez bibliotekarzy. Pakiety można było wypożyczyć tylko na podstawie załączonego hasła, myśli przewodniej. 

Wśród pakietów znalazły się zatem m.in. takie perełki jak "Lato z noblistami", "Włoskie la dolce vita", "Mroczne oblicza Meksyku", "Rycerze i księżniczki", "Gdzie ci mężczyźni", „A kuku – trup”, „Romans na receptę” czy „Zbrodnia z uśmiechem” i wiele innych. 

Zapakowane z należytą starannością pakiety czystych książek, zareklamowane w ciekawy i oryginalny sposób okazały się dla czytelników (w zasadzie w każdym wieku) nie lada atrakcją. 

Łącznie wydano 509 pakietów, a w nich 1638 książek!
 

„Biorę w ciemno!” – podsumowanie akcji sosnowieckiej Biblioteki

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.