Wiadomości z Sosnowca

3 miliony dofinansowania na stadion w Klimontowie

  • Dodano: 2021-09-24 09:15

Sosnowiec otrzymał 3 miliony złotych dofinansowania na nowe obiekt, które powstanie w miejscu dawnego stadionu w Klimontowie przy ul. Hubala-Dobrzańskiego.

Stadion w Klimontowie, a dzisiaj właściwie tylko boisko, najlepsza lata ma dawno za sobą. Kilkanaście lat temu swój mecz rozegrały tutaj rezerwy Zagłębia Sosnowiec.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu złożył wniosek o dofinansowanie do zadaszonego, całorocznego boiska, koncepcja spodobała się w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

– Właśnie dotarły do nas dobre informacje. Otrzymaliśmy 3 miliony złotych z ministerstwa na budowę zadaszonego boiska. Oczywiście miasto będzie musiało ze swojej strony także zapewnić środki. Dziękuję ministerstwu, bo to na pewno przyspieszy realizację - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Na taką wiadomość czekali mieszkańcy

- To doskonałe wieści dla mieszkańców Klimontowa, ale nie tylko, bo dzięki inwestycji teren na pewno odżyje – cieszy się Piotr Dudek, sosnowiecki radny właśnie z tego okręgu.

Miasto planuje w tym miejscu budowę pełnowymiarowego obiektu.

- Projektowane boisko będzie miało wymiary 68 x 105 metrów, zaś całość 74 x 115 metrów i będzie miało nawierzchnię z trawy syntetycznej. Ta będzie spełniała wymagania m.in. FIFA Quality. Będzie to jednak produkt ekologiczny, który w 100% będzie podlegał pełnemu recyklingowi materiałowemu – tłumaczy Jerzy Górak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu.

Całość zostanie zadaszona za pomocą hali pneumatycznej, a więc tzw. balonu, co umożliwi korzystanie z obiektu w okresie zimowym. Boisko będzie ogrodzone, a wzdłuż krótszych boków zainstalowane zostaną piłkochwyty. Dodatkowo powstanie także odpowiednie zaplecze.

- Choć na razie mówimy o wstępnej fazie, to bardzo cieszę się, że otrzymaliśmy fundusze na ten cel. Czas realizacji zostanie doprecyzowany, ale już teraz przystępujemy do dalszych prac, na razie projektowych. Myślę, że z obiektu skorzystają nie tylko mieszkańcy Klimontowa, ale także wszyscy sosnowiczanie – dodaje Arkadiusz Chęciński.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.