Wiadomości z Sosnowca

Zagłębiowskie szpitale jednoczą się w walce z rakiem

  • Dodano: 2021-02-19 13:45, aktualizacja: 2021-02-22 14:13

Zagłębiowskie szpitale: Sosnowiecki Szpital Miejski Sp. z o.o. w restrukturyzacji i Zagłębiowskie Centrum Onkologii jednoczą się na rzecz leczenia onkologicznego mieszkańców Zagłębia.

Już od przyszłego tygodnia w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim przeprowadzane będą stałe konsylia planujące proces leczenia chorych ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową, z udziałem lekarza onkologa i lekarza radioterapeuty Zagłębiowskiego Centrum Onkologii. Pozwoli to na skoordynowanie i objęcie opieką Pacjentów przez te dwa współpracujące ośrodki medyczne. Celem jest przygotowanie i przedstawienie pacjentowi planu leczenia, co poza oczekiwanym efektem terapeutycznym, wpływa na jego komfort psychiczny i świadomość kompleksowej opieki medycznej ze strony szpitali.

Walka z rakiem podczas pandemii

Walka z rakiem od wielu lat jest jednym z największych i najpoważniejszych wyzwań polskiej ochrony zdrowia. W obliczu niewątpliwego ograniczenia dostępności do świadczeń onkologicznych z powodu panującej pandemii i zaangażowania systemu w leczenie covid-19, jest to problem, który narasta i wymaga zdecydowanych działań. Sosnowiecki Szpital, w odpowiedzi na potrzeby pacjentów i w trosce o mieszkańców Sosnowca i Zagłębia, zaprosił do zacieśnienia współpracy Zagłębiowskie Centrum Onkologii.

Sosnowiecki Szpital Miejski stale monitoruje potrzeby Pacjentów i w odpowiedzi na nie rozwija i poszerza proces leczenia. Wiedząc o coraz większej liczbie Pacjentów onkologicznych, którzy w czasie pandemii mają ograniczone możliwości leczenie.

- Przygotowaliśmy inicjatywę wychodzącą naprzeciw Ich potrzebom. We współpracy z dąbrowskim ZCO zorganizowaliśmy system opieki pozwalający skutecznie zadbać o tę grupę chorych, zapewniając im zarówno kompleksową informację o stanie zdrowia oraz planie terapii jak i proces leczenia. Chcemy też pokazać, że warto łączyć siły i potencjały placówek z myślą o pacjentach - podsumowuje Aneta Kawka, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.


Źródło: UM Sosnowiec

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.