Wiadomości z Sosnowca

Fundacja Siepomaga wsparła sosnowiecki szpital

  • Dodano: 2021-02-15 14:45

Fundacja Siepomaga przekazała darowiznę dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu w postaci dwóch zestawów specjalistycznych urządzeń do wysoko-przepływowej tlenoterapii donosowej uznawanej przez Światową Organizację Zdrowia za jedną z terapii leczenia pacjentów chorych na COVID-19.

„Urządzenie AIRVO 2 generuje wysokie przepływy ogrzanych i nawilżonych gazów oddechowych, które są dostarczane pacjentowi za pomocą różnych - nosowych i tracheostomijnych części kontaktujących się z pacjentem. Zastosowanie urządzenia daje szansę na uniknięcie konieczności wentylacji mechanicznej, czyli podłączenia pacjenta do respiratora.” – tłumaczy dr n. med. Dorota Dudek-Dyczkowska, Kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Zbiórka zorganizowana w celu wsparcia służby zdrowia

Sprzęt został zakupiony ze środków pochodzących ze zbiórki pieniężnej przeprowadzonej na portalu internetowym siepomaga.pl, której celem jest wsparcie polskiej służby zdrowia w walce z epidemią COVID-19, a łączna wartość podarowanego sosnowieckiemu szpitalowi sprzętu medycznego wyniosła 55.419,28 zł.

„Wyrażamy podziękowania dla Fundacji Siepomaga, oraz wszystkich którzy ją wsparli. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazaną pomoc.” – podkreśla Krzysztof Bestwina, Dyrektor WSS5 im. Św. Barbary w Sosnowcu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.