Wiadomości z Sosnowca

ZM Silesia wesprą Sosnowiecki Szpital Miejski

  • Dodano: 2021-02-02 07:00, aktualizacja: 2021-02-02 04:51

Zakłady Mięsne Silesia zapowiedziały wsparcie Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, który znalazł się w ciężkiej sytuacji w związku z epidemią koronawirusa Covid-19. ZM Silesia pomogą placówce finansowo i zapewnią stałe dostawy swoich produktów. Z prośbą o pomoc zwrócił się sam szpital.

Sosnowieckie Zakłady Mięsne Silesia ruszają z pomocą

Sosnowieckie Zakłady Mięsne Silesia od początku pandemii czynnie włączają się w pomoc dla placówek służby zdrowia i opieki nad osobami starszymi. Przekazały swoje produkty m.in. dla szpitala zakaźnego w Zawierciu i domów seniorów na Śląsku. Tym razem firma odpowiedziała na apel Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

– Czujemy się w obowiązku wesprzeć Miejski Szpital, bo to gwarantuje uzyskanie pomocy w czasie pandemii dla mieszkańców Sosnowca, w tym również naszych pracowników. Wsparcie najbliższej społeczności oraz lokalnych instytucji to nieodzowny element polityki firmy, od lat działającej w myśl zasady zrównoważonego rozwoju oraz realizującej założenia odpowiedzialnego biznesu. Mamy nadzieję, że pomoc, której chcemy udzielić, ta finansowa, jak i w postaci stałych dostaw naszych produktów pomoże pacjentom Szpitala – mówi Mariusz Rusin, prezes Zakładów Mięsnych Silesia.

Władze Spółki zapewniają, że są otwarte na każdą inną formę wsparcia placówki

W walkę z koronawirusem włączyły się wszystkie główne spółki Grupy Cedrob, do której należą Zakłady Mięsne Silesia S.A., na wsparcie w pandemii przeznaczyły dotychczas, łącznie 0,5 mln zł. Najwięcej środków trafiło do szpitali i palcówek medycznych. Zakupiono respiratory, analizatory do badań laboratoryjnych i środki ochrony osobistej dla mieszkańców. 

ZM Silesia wesprą Sosnowiecki Szpital Miejski

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.