Wiadomości z Sosnowca

Remondis MPGO Sosnowiec pomaga zwierzętom. Na terenie bazy zbudował domki dla kotów

  • Dodano: 2021-02-01 11:30

Remondis MPGO Sosnowiec to firma zajmująca się m.in. gospodarką odpadami. Zważywszy na panujące obecnie mrozy postanowiła zadbać także o zwierzęta. Dzięki inicjatywie Sylwii Stefanik na terenie firmy powstały domki dla bezdomnych zwierząt, które mają im pomóc przetrwać zimę. To unikatowa inicjatywa.


Dziś rano temperatura na Śląsku spadła do -14 stopni Celsjusza. Żeby zwierzęta miały się w taką pogodę gdzie schronić, w bazie stanęły dwa specjalne domki, w których schronienie znajdują bezdomne koty. Dla psów miejsce znajdzie się w warsztacie – wskazuje Piotr Tokarski, rzecznik prasowy Remondis Sp. z o. o.

Na terenie bazy REMONDIS MPGO Sosnowiec od dawna mieszka wiele kotów. Początkowo znajdowały schronienie w warsztacie, ale od pewnego czasu mogą korzystać ze specjalnie utworzonych dla nich domków. Koty są regularnie karmione. Posiłki serwowane są dla nich bowiem rano i po południu. Jak wskazują przedstawiciele firmy, ubytki w pożywieniu na bieżąco uzupełniane.

Remondis zbudował domki dla zwierząt

Inicjatorką zorganizowania pomocy dla zwierząt – zarówno kotów, jak i psów – w Sosnowcu jest Sylwia Stefanik, którą dzielnie wspomaga w realizacji inicjatywy jej mąż. Jak się okazuje budowa domków dla zwierząt to właśnie jego dzieło. Dzięki ich pracy czworonożni przyjaciele ludzi znaleźli nie tylko dach nad głową, ale prawdziwe schronienie przed zimnem, ponieważ w kocich „apartamentach” znajdują się także grube i ciepłe koce albo legowiska. 

Zwierzęta bardzo mocno zadomowiły się w siedzibie sosnowieckiego oddziału REMONDIS i dziś stanowią nieodłączny element jej krajobrazu. Do tego stopnia, że kierowcy jeżdżą wolniej i znacznie bardziej uważają, żeby przypadkiem nie zrobić im krzywdy – dodaje Piotr Tokarski.

Pracownicy przyzwyczaili się do kocich lokatorów, nadali im nawet imiona. Wielokrotnie zdarzało się, że na kolacjiRemondisowi podopieczni mogę też liczyć na opiekę weterynaryjną, ponieważ sosnowiecki oddział sąsiaduje ze schroniskiem dla zwierząt w Milowicach. zjawiały się także inne koty – niespodziewani goście, ale i dla nich wystarczyło pożywienia. Jedzenie i schronienie to nie wszystko.

Domki dla kotów, regularne jedzenie i opieka weterynaryjna

Wiele kotów znalazło swoje nowe domy. Niedawno do grona szczęśliwców dołączyła Fredzia, koci staruszek, która spędziła wiele lat w obiekcie przy ul. Baczyńskiego 11. W końcu odnalazła kochającą rodzinę i przeszła na „kocią emeryturę”.

Przypomnijmy, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o. o. w Sosnowcu na co dzień zajmuje się m.in. przetwarzaniem odpadów, odzyskiwaniem surowców wtórnych, składowaniem odpadów nienadających się do odzysku. REMONDIS jest jednym z największych przedsiębiorstw działających w branżach recyklingu, usług i gospodarki wodnej na świecie. W około 900 oddziałach na 4 kontynentach pracuje ponad 30.000 pracowników na rzecz 30 milionów obywateli i tysięcy przedsiębiorstw. W Polsce firma działa od 1992 roku.

Remondis MPGO Sosnowiec pomaga zwierzętom. Na terenie bazy zbudował domki dla kotów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również