Wiadomości z Sosnowca

Umowa z Remondisem podpisana, będzie niższa stawka za wywóz śmieci

  • Dodano: 2015-09-30 12:00
Podpisanie umowy z firmą Remondis na odbiór odpadów komunalnych z terenu Gminy Sosnowiec od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne na lata 2016-2018, a także informacja o obniżce stawki z 12 zł od osoby na miesiąc do 11 zł od osoby za miesiąc w nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy - w przypadku, gdy odpady są zbierane w sposób selektywny. To najważniejsze punkty spotkania prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego z dziennikarzami, które nieprzypadkowo  odbyło się w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami.
 
 
 
- Po analizie wpływów z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i wydatków na funkcjonowanie sytemu gospodarki odpadami komunalnymi w Sosnowcu w latach 2013-2015, postanowiliśmy obniżyć stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z 12 zł od osoby na miesiąc do 11 zł od osoby za miesiąc w nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy - w przypadku, gdy odpady są zbierane w sposób selektywny oraz utrzymanie pozostałych stawek opłaty (18 zł.) na dotychczasowym poziomie - podkreśla prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Nowa stawka wchodzi w życie od 1 stycznia 2016 roku.
 
 
 
Podczas spotkania władze miasta poinformowały także o czynionych staraniach aby autobus linii 805 dojeżdżał do Katowic przez Milowice.
 
 
- Wysłaliśmy w tej sprawie pismo do KZK GOP, poza tym odbyłem już z prezesem KZK rozmowę w tej sprawie. Aby autobus zaczął kursować po zmienionej trasie potrzebna jest zgoda prezydenta Katowic, ale i w tym przypadku jestem dobrej myśli. Rozmawiałem z prezydentem Krupą na ten temat, współpraca układa nam się dobrze i sądzę, że nie będzie przeszkód. Ze zmiany trasy autobusu skorzystają również mieszkańcy katowickiej Dąbrówki – mówi Arkadiusz Chęciński.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.