Katalog firm

dodaj firmę

Schronisko dla zwierząt - Milowice Sosnowiec

Adres i telefon

ul. Baczyńskiego 2B
41-200 Sosnowiec
Godziny otwarcia: 8:00 - 14:00
 • Poniedziałek: 8:00 - 18:00
 • Wtorek: 8:00 - 18:00
 • Środa: 8:00 - 18:00
 • Czwartek: 8:00 - 18:00
 • Piątek: 8:00 - 18:00
 • Sobota: 8:00 - 14:00
 • Niedziela: 8:00 - 14:00

Oferta

Schronisko dla zwierząt w Sosnowcu to grupa ludzi - wolontariuszy i pracowników, która każdego dnia dba o to, by każde nasze zwierzę miało dach nad głową, jedzenie, a także ciepło i dobroć płynące od człowieka. Jesteśmy jednym z najbardziej znanych schronisk dla bezdomnych zwierząt w Zagłębiu.

Nasze schronisko przyjmuje wszystkie bezdomne psy i koty z gmin Sosnowiec i Czeladź. Zwierzęta przyjmujemy przez całą dobę, przy czym po godzinie 20 wyjeżdżamy na interwencję wyłącznie do psów i kotów chorych lub po wypadku. Naszą siedzibę znajdziesz w sosnowieckiej dzielnicy Milowice, na ulicy Baczyńskiego 2B.

Schronisko dla psów i kotów w Sosnowcu organizuje adopcje zwierząt – każdy z wydanych przez nas pupili ma uzupełnioną książeczkę zdrowia, jest zaczipowany oraz, jeśli jest dorosły, również wykastrowany. W przypadku kotów i psów, których stan zdrowia nie pozwala na przeprowadzenie zabiegu w schronisku, nowy właściciel otrzyma talon na darmową kastrację we wskazanej lecznicy. Adopcje są płatne – ich koszt wynosi odpowiednio 50 zł w przypadku psów i 20 zł w przypadku kotów. Zwierzęta wydajemy nowym właścicielom codziennie, poza dniami świątecznymi (wolnymi od pracy). Przed adopcją, zachęcamy do kontaktu z wolontariuszem, opiekującym się danym pupilem – szczegółowo opowie on o zwierzęciu, można się z nim również umówić na spacer zapoznawczy, podczas którego będziesz mieć możliwość lepiej poznać charakter wybranego psa.

Nasze schronisko prowadzi również ewidencję zwierząt znalezionych i zaginionych – jeśli odnalazłeś zabłąkanego psa lub kota bądź Twój pupil się zgubił, koniecznie skontaktuj się z nami. Wszystkie informacje na temat znalezionych i poszukiwanych zwierząt publikujemy na naszej stronie.

Jeśli poszukujesz nowego domu dla zwierzaka zgarniętego z ulicy lub szczeniąt czy kociąt Twojego pupila, zachęcamy do kontaktu z naszym schroniskiem w Sosnowcu-Milowicach. Pomagamy w znalezieniu nowych właścicieli dla wszystkich zwierząt – wystarczy, że przez formularz zgłoszeniowy podasz nam dane kontaktowe oraz informacje na temat psa czy kota – jego imię, opis jego temperamentu oraz stosunku do innych zwierząt i dzieci. 

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu niesie pomoc wszystkim psom i kotom, lecz samo również potrzebuje Waszego wsparcia. Zachęcamy wszystkie osoby o wielkim sercu do zostania wolontariuszami, dania domu tymczasowego najbardziej potrzebującym pupilom, wirtualnej adopcji zwierząt bądź jakiejkolwiek pomocy materialnej.

Wolontariat w schronisku w Sosnowcu realizowany jest na szereg sposobów – możesz nam pomóc w:

 • wyprowadzaniu psów,
 • socjalizacji psów i kotów,
 • przeprowadzaniu zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych zwierząt,
 • poszukiwaniu domów stałych i tymczasowych podopiecznym schroniska w Sosnowcu,
 • pracach porządkowych w pomieszczeniach bytowania psów i kotów,
 • wykonywaniu zdjęć psów i kotów na potrzeby strony schroniska i ogłoszeń adopcyjnych,
 • przeprowadzaniu wizyt przed- i poadopcyjnych, 
 • akcjach adopcyjnych i zbiórkowych na rzecz schroniska.

Jeśli nie możesz zostać wolontariuszem ani przyjąć zwierzęcia do swojego domu, a chcesz pomóc naszym podopiecznym w jakikolwiek, inny sposób, możesz przywieźć do naszej siedziby karmę dla psów i kotów lub dokonać wirtualnej adopcji – każdy, nawet najmniejszy datek pomoże nam w zapewnieniu jak najlepszych warunków naszym pupilom.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt do naszego schroniska w Sosnowcu – niezależnie, czy poszukujesz kota lub psa, chcesz oddać pupila w dobre ręce bądź pomóc bezdomnym zwierzakom, będziesz u nas zawsze mile widzianym gościem!

Galeria

Polecenia (1)

Dodaj polecenie
 • Schronisko dla zwierząt - Milowice posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Sosnowca od 2018 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.