Wiadomości z Sosnowca

Sukcesy sosnowieckich szablistów podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Śremie

• Dodano: 2019-06-18 08:30, aktualizacja: 2019-06-18 08:59

W miniony weekend w Śremie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w szabli dziewcząt i chłopców, na których świetnie zaprezentowali się zawodnicy Towarzystwa Miłośników Szermierki Zagłębie Sosnowiec. W turnieju indywidualnym, w którym startowało 81 zawodniczek złoty medal zdobyła Julia Pilewska z TMS Zagłębie Sosnowiec, która w finale, stosunkiem punktow 12:8 pokonała Anielę Kozłowską z UKS Hajduczek Olsztyn. Brązowe medale zdobyły w tej konkurencji wychowanka TMS Zagłębie Sosnowiec – Emilia Habryn oraz Sonia Kazanecka z Dragon Łódź.

W turnieju drużynowym zawodniczki Towarzystwa Miłośników Szermierki Zagłębie Sosnowiec w pięknym stylu pokonały w finale reprezentantki klubu Dragon Łódź kończąc z wynikiem 36:25 i zdobywając tym samym złoty medal. Drużyna TMS Zagłębie Sosnowiec walczyła w mistrzostwach w składzie:

• Julia Pilewska
  • Emilia Habryn
  • Karolina Hofman
  • Zofia Pieniążek

Brązowy medal podczas zawodów wywalczyły zawodniczki Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. Drużyna ta zaprezentowała się w składzie:

• Marta Aksamit
  • Agata Sajnóg
  • Barbara Sobieraj
  • Gabriela Wójcik

Turniej drużynowy chłopców nie przyniósł co prawda reprezentantom sosnowieckich klubów medali, ale zawodnicy TMS Zagłębie Sosnowiec zajęli w ostatecznej klasyfikacji turniejowej miejsce czwarte, a drużyna Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego ósme.