Wiadomości z Sosnowca

UWAGA! Od 18 czerwca kierowcy muszą liczyć się z większymi utrudnieniami na DK 94

  • Dodano: 2019-06-17 10:00, aktualizacja: 2019-06-17 16:29

Od 18 czerwca na DK94 kierowców czekają kolejne nieudogodnienia. Jezdnie w kierunku Krakowa i Katowic zostaną zwężone do jednego pasa.

Przebudowa sosnowieckiego odcinka DK94 trwa już od kilku tygodni. Niedawno zakończyły się prace związane z wyburzeniami i wycinką drzew w rejonie skrzyżowania DK94 z ul. Długosza w Sosnowcu. 18 czerwca jezdnie w kierunku Krakowa i Katowic zostaną zwężone do jednego pasa.

Utrudnienia w ruchu

Wyłączone zostaną wewnętrzne pasy drogi na odcinku od wysokości stacji benzynowej Shell (w kierunku Katowic) do około 150 metrów przed samym skrzyżowaniem. Zwężenie ponownie zacznie się ok. 150 metrów za skrzyżowaniem i skończy tuż przed węzłem pozwalającym na zjazd do centrum Sosnowca. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu przy Makro, nie zostanie wyłączona.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez najbliższe trzy tygodnie i związana jest z budową m.in. przejazdów, kontrolą sieci uzbrojenia terenu i wykonaniem platform roboczych do wykonania murów oporowych.

Najdroższa i największa inwestycja drogowa sosnowieckiego samorządu w historii Miasta

DK94 w Sosnowcu, nie jest drogą lokalną. To dwupasmówka, z której korzystają głównie kierowcy dojeżdżający do Katowic czy Krakowa. To też najprostsza droga do Dąbrowy Górniczej i Olkusza.

To będzie najdroższa i największa inwestycja drogowa sosnowieckiego samorządu w historii Miasta. W miejscu istniejącego obecnie skrzyżowania powstanie dwupoziomowe z rondem w ciągu ul. Długosza, które będzie przebiegało nad poprowadzoną w wykopie trasą DK94. Zjazd i wjazd pomiędzy drogami będzie zapewniony poprzez system bezkolizyjnych łącznic.

Wiadomo, że inwestycja planowana do końca 2020 roku została podzielona na trzy etapy. Po zaplanowanych na najbliższe tygodnie i wspomnianych powyżej pracach budowane będą nowe łącznice wzdłuż obu jezdni.

  • Pierwszy etap – budowa łącznicy wzdłuż części jezdni w kierunku Katowic
  • Drugi etap - budowa drugiej łącznicy, z tym że wtedy ruch w obu kierunkach przeniesie się na jezdnię w kierunku Krakowa.
  • Trzeci etap - budowa obiektu mostowego na skrzyżowaniu DK94 z ul. Długosza.

Na przebudowę 1300-metrowego odcinka DK-94 wraz ze skrzyżowaniem ul. Długosza Sosnowiec otrzymał 74 mln zł unijnego dofinansowania. Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020; Priorytet: IV Infrastruktura drogowa dla miast.

Termin realizacji inwestycji jest ściśle określony i zadanie musi być wykonane do 31 grudnia 2020 roku.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.