Wiadomości z Sosnowca

Srebrny medal szablistek na Mistrzostwach Europy

• Dodano: 2019-06-05 09:15

Z nieukrywaną przyjemnością MOSiR Sosnowiec informuje o sukcesach szablistek Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, które w dniach 28 maja - 2 czerwca uczestniczyły w Mistrzostwach Europy młodzieżowców, które odbyły się w bułgarskim Płowdiw.

Zawodniczki wywalczyły tam srebrny medal drużynowo

Skład reprezentacji Polski stanowiły dwie przedstawicielki Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego - Zuzanna Cieślar i Karolina Cieślar oraz reprezentująca barwy KKSZ Konin – Sylwia Matuszak.

Osiągnięcie w postaci srebrnego medalu dla Polek cieszy tym bardziej, że nie był to dla nich łatwy turniej. Zaczął się jednak szczęśliwie, ponieważ reprezentantki Polski zostały zwolnione z eliminacji do ćwierćfinału.

W ćwierćfinale Polki zmierzyły się z drużyną Turcji i po bardzo ciężkim, ale wyrównanym i widowiskowym meczu pokonały Turczynki stosunkiem punktów 45:44.

W półfinale polskie szablistki spotkały się z rozstawionym z numerem 1 zespołem Włoch

Pełna emocji potyczka zakończyła się pomyślnie dla Polek, ponieważ pokonały one Włoszki 45:38 i tym samym, w pięknym stylu znalazły się w finale turnieju. Niestety, na tym etapie reprezentantki naszej ojczyzny musiały uznać wyższość Rosjanek i uległy im stosunkiem punktów 34:45.

Polskim szablistkom, które do startu w mistrzostwach przygotował pracujący na co dzień w Zagłębiowskim Klubie Szermierczym trener Tomasz Dominik MOSiR Sosnowiec składa serdeczne gratulacje. Życzy im również także tego, aby start w każdych zawodach, szczególnie tych najwyższej rangi, był dla nich zawsze zwieńczony sukcesem.