Wiadomości z Sosnowca

Srebrny medal szablistek na Mistrzostwach Europy

  • Dodano: 2019-06-05 09:15

Z nieukrywaną przyjemnością MOSiR Sosnowiec informuje o sukcesach szablistek Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, które w dniach 28 maja - 2 czerwca uczestniczyły w Mistrzostwach Europy młodzieżowców, które odbyły się w bułgarskim Płowdiw.

Zawodniczki wywalczyły tam srebrny medal drużynowo

Skład reprezentacji Polski stanowiły dwie przedstawicielki Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego - Zuzanna Cieślar i Karolina Cieślar oraz reprezentująca barwy KKSZ Konin – Sylwia Matuszak.

Osiągnięcie w postaci srebrnego medalu dla Polek cieszy tym bardziej, że nie był to dla nich łatwy turniej. Zaczął się jednak szczęśliwie, ponieważ reprezentantki Polski zostały zwolnione z eliminacji do ćwierćfinału.

W ćwierćfinale Polki zmierzyły się z drużyną Turcji i po bardzo ciężkim, ale wyrównanym i widowiskowym meczu pokonały Turczynki stosunkiem punktów 45:44.

W półfinale polskie szablistki spotkały się z rozstawionym z numerem 1 zespołem Włoch

Pełna emocji potyczka zakończyła się pomyślnie dla Polek, ponieważ pokonały one Włoszki 45:38 i tym samym, w pięknym stylu znalazły się w finale turnieju. Niestety, na tym etapie reprezentantki naszej ojczyzny musiały uznać wyższość Rosjanek i uległy im stosunkiem punktów 34:45.

Polskim szablistkom, które do startu w mistrzostwach przygotował pracujący na co dzień w Zagłębiowskim Klubie Szermierczym trener Tomasz Dominik MOSiR Sosnowiec składa serdeczne gratulacje. Życzy im również także tego, aby start w każdych zawodach, szczególnie tych najwyższej rangi, był dla nich zawsze zwieńczony sukcesem.

Srebrny medal szablistek na Mistrzostwach Europy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również