Wiadomości z Sosnowca

Stadion Zimowy domem hokejowej reprezentacji Polski. Turniej prekwalifikacyjny w Sosnowcu

  • Dodano: 2023-08-04 09:15

Sosnowiec w najbliższych miesiącach będzie niekwestionowaną stolicą polskiego hokeja! Na nowym Stadionie Zimowym odbędzie się m.in. turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Sosnowiec - stolica polskiego hokeja

Po raz pierwszy seniorska reprezentacja Polski zagra na nowym obiekcie w Sosnowcu podczas Turnieju o Puchar Niepodległości, który odbędzie się w dniach 10-12 listopada. Z kolei w lutym Biało-Czerwoni powalczą w turnieju prekwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2026 roku odbędą się we Włoszech. Polacy prekwalifikacje rozpoczną od drugiej rundy. Reprezentacja Polski zmierzy się z Koreą Południową, Ukrainą i zwycięzcą z pierwszej rundy. – Łatwo nie będzie, bo w elicie jest 16 zespołów, a w igrzyskach gra 12 drużyn – tłumaczy Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Przypomnijmy, że polscy hokeiści po raz ostatni w ZIO wzięli udział w 1992 roku we francuskim Albertville. W kadrze, która zajęła ostatecznie 11. miejsce, znalazł się m.in.: wychowanek Zagłębia, Marek Cholewa, jedna z legend sosnowieckiego klubu. Trzecią imprezą, która odbędzie się w Sosnowcu będą Mistrzostwa Świata U18 Dywizji IIA Juniorów zaplanowane na kwiecień przyszłego roku.

Duma z sukcesu Stadionu Zimowego w Sosnowcu

– Miasto Sosnowiec zbudowało piękny, nowoczesny obiekt. Jestem pod dużym wrażeniem, że samorząd zrealizował taką inwestycję. Wielkie ukłony dla prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego i sosnowieckiej społeczności. Mamy tutaj zaplanowane trzy duże imprezy hokejowe i mam nadzieję, że reprezentacje Polski będą gościły na Stadionie Zimowym wielokrotnie. Od kilku lat nasze relacje z miastem Sosnowiec są bardzo dobre, a teraz ta współpraca będzie jeszcze bardziej owocna. Od otwarcia, obiekt cały czas żyje, co pokazuje, jaki jest głód hokeja w Polsce. Brakuje nam takich lodowisko, dopiero wchodzimy na właściwy poziom. W 2021 roku otworzyliśmy obiekt w Bytomiu, teraz w Sosnowcu i liczymy na to, że w Polsce będą powstawać kolejne nowoczesne i funkcjonalne lodowiska – podkreśla Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Pod wrażeniem nowego obiektu w Sosnowcu jest także Krystian Dziubiński, kapitan hokejowej reprezentacji Polski.

– W lipcu byłem gościem campu Hokejowej Szkoły Ziętary i miałem okazję zwiedzić lodowisko w Sosnowcu. To porządny obiekt. W przyszłym roku w lutym zagramy tutaj w prekwalifikacjach do Zimowych Igrzysk Olimpijskich i naszym celem jest wygranie turnieju. Już teraz zapraszam kibiców na mecze. Mamy mocną drużynę, a przyszły rok jest dla nas niesamowicie ważny, bo wystąpimy w maju w Czechach w Mistrzostwach Świata Elity. Latem trenujemy bardzo ciężko, bo w nowym sezonie czekają nas duże wyzwania – mówi reprezentant Polski.

– Nowy Zimowy staje się powoli domem dla hokejowych reprezentacji Polski. Jesteśmy z tego faktu dumni i dołożymy wszelkich starań jako gospodarz, aby każde z tych wydarzeń stało na najwyższym poziomie. PZHL to kolejny związek sportowy, z którym współpraca układa się wzorowo – nie kryje dumy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również