Wiadomości z Sosnowca

Zagłosuj na ŻeromPark. Plebiscyt Publiczności konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna

  • Dodano: 2023-08-03 10:00

Można już głosować w Plebiscyt Publiczności konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. Wśród nominowanych realizacji znalazł się sosnowiecki ŻeromPark!

Wybierz swoją ulubioną przestrzeń publiczną

Głosowanie potrwa do końca sierpnia. W ramach plebiscytu mieszkańcy będą mogli wybrać swoje ulubione realizacje. Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem ulubionym realizacjom zgłoszonym do Konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2023. Najpopularniejsza realizacja, która uzyska największą liczbę głosów, zdobędzie Nagrodę Publiczności. Wśród uczestników głosowania rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Na tegoroczną 24 edycję konkursu wpłynęło 36 zgłoszeń z 25 gmin, po ocenie formalnej 35 realizacji zostało zakwalifikowanych do dalszej oceny. Wśród zgłoszonych realizacji są zarówno obiekty użyteczności publicznej m.in. sale widowiskowo-koncertowe, ośrodki sportowe, centra aktywności, centra przesiadkowe, obiekty kultury i rekreacji, jak i przestrzenie publiczne tj. tereny parkowe, skwery, tereny nadrzeczne, obiekty historyczne, założenia zrewitalizowane, zaadaptowane do nowych funkcji, jak i zupełnie nowe realizacje.

Nagroda Publiczności czeka na zwycięzcę konkursu

Oceny zgłoszonych realizacji, niezależnie od plebiscytu publiczności, dokona również jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno – Architektonicznej, które nominuje, a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2023, połączone z ogłoszeniem wyników w Konkursie Architektura Roku wraz z wręczeniem nagród odbędzie się jesienią w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Głosuj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również