Wiadomości z Sosnowca

Sosnowieccy policjanci spotkali się z seniorami

  • Dodano: 2023-10-10 10:15, aktualizacja: 2023-10-10 14:23

5 października sosnowieccy policjanci wzięli udział w spotkaniu z seniorami zorganizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Sosnowcu, które odbyło się w Miejskim Domu Kultury „Kazimierz”.

Profilaktyka z sosnowieckimi seniorami

Tutejszą komendę reprezentowali Komendant Komisariatu Policji V w Sosnowcu, podinsp. Marcin Wiśniowski oraz profilaktyk, asp. Dawid Kubski. Wydarzenie było doskonałą okazją do przekazania seniorom, w jaki sposób należy postępować, aby nie paść ofiarą przestępstwa.

Sosnowieccy profilaktycy nie od dziś spotykają się z seniorami podczas debat oraz organizowanych specjalnie dla nich prelekcji. Takie spotkania wpływają na zwiększenie świadomości, a co za tym idzie – bezpieczeństwa osób starszych. Tym razem mundurowi włączyli się w organizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych spotkanie, które odbyło się 5 października. 

Wykład o bezpieczeństwie

Podczas wydarzenia policjant wygłosił prelekcję dedykowaną seniorom i ich bezpieczeństwu. Skupił się przede wszystkim na problematyce oszustw popełnianych pod tak zwaną „legendą” – każdy uczestnik spotkania dowiedział się, w jaki sposób działają oszuści oraz jak prawidłowo zareagować, gdy otrzyma telefon od „wnuczka”, „policjanta”, czy „pracownika banku”. Podkreślił, jak ważne jest bezpieczne korzystanie z sieci – w tym podczas coraz bardziej popularnych zakupów internetowych. 

Zachęcił również seniorów do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Moja Komenda”, a także ze strony internetowej Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, gdzie każdy może znaleźć kontakt do swojego dzielnicowego. 

Mundurowy ostrzegł również, aby zachować szczególną ostrożność wobec obcych osób i nigdy nie wpuszczać ich do mieszkań, a także pouczył, jaki prawidłowo zabezpieczyć swoje lokum, aby nie padło łupem złodziei. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również