Wiadomości z Sosnowca

Rada Miasta zdecydowała. Opłata alkoholowa 2021 w Sosnowcu zostanie zniesiona

  • Dodano: 2021-01-28 18:15

Sytuacja polskich przedsiębiorców w związku z pandemią koronawirusa jest fatalna. Wiele miast decyduje się na wprowadzenie rozmaitych ulg dla osób prowadzących firmy. Wśród nich jest też Sosnowiec. Magistrat zaproponował wprowadzenie zwolnienia z opłat alkoholowych za 2021 rok, a radni projekt przyjęli.


Opłata alkoholowa 2021 w Sosnowcu zostanie zniesiona?

Nowelizacja ustawy COVID-owej daje nam możliwość zwolnienia z części opłat „za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży”. Przepisy nie są jednoznaczne, ale interpretujemy je z korzyścią dla przedsiębiorców – wskazywał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. 

Uchwała Rady Miejskiej umożliwia zwolnienie przedsiębiorców z wnoszenia opłaty za 2021 roku lub daje możliwość zwrotu, jeśli już jej dokonali. 

To ważne, bo właśnie ogłoszono, że gastronomia pełną parą ruszy najprawdopodobniej dopiero w maju, a kto wie, czy nie później – dodaje prezydent Chęciński.

Jak czytamy w uchwale:

Zwalnia się przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy Sosnowiec z pierwszej, drugiej i trzeciej raty opłaty, o której mowa w art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi należnej w 2021 r. za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. 

Na mocy uchwały Rady Miasta przyznano także zwrot opłaty pobranej za korzystanie z zezwoleń.

Radni za zwolnieniem przedsiębiorców z opłat alkoholowych za 2021

Pomysł został przyjęty entuzjastycznie przez radnych.  „Za” było 21 z nich, a 3 osoby wstrzymały się od głosu. Dodajmy, że szacunkowa kwota podlegająca zwolnieniu lub zwrotowi wynosi 270 tys. zł.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.