Wiadomości z Sosnowca

Rada Miasta zdecydowała. Opłata alkoholowa 2021 w Sosnowcu zostanie zniesiona

  • Dodano: 2021-01-28 18:15

Sytuacja polskich przedsiębiorców w związku z pandemią koronawirusa jest fatalna. Wiele miast decyduje się na wprowadzenie rozmaitych ulg dla osób prowadzących firmy. Wśród nich jest też Sosnowiec. Magistrat zaproponował wprowadzenie zwolnienia z opłat alkoholowych za 2021 rok, a radni projekt przyjęli.


Opłata alkoholowa 2021 w Sosnowcu zostanie zniesiona?

Nowelizacja ustawy COVID-owej daje nam możliwość zwolnienia z części opłat „za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży”. Przepisy nie są jednoznaczne, ale interpretujemy je z korzyścią dla przedsiębiorców – wskazywał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. 

Uchwała Rady Miejskiej umożliwia zwolnienie przedsiębiorców z wnoszenia opłaty za 2021 roku lub daje możliwość zwrotu, jeśli już jej dokonali. 

To ważne, bo właśnie ogłoszono, że gastronomia pełną parą ruszy najprawdopodobniej dopiero w maju, a kto wie, czy nie później – dodaje prezydent Chęciński.

Jak czytamy w uchwale:

Zwalnia się przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy Sosnowiec z pierwszej, drugiej i trzeciej raty opłaty, o której mowa w art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi należnej w 2021 r. za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. 

Na mocy uchwały Rady Miasta przyznano także zwrot opłaty pobranej za korzystanie z zezwoleń.

Radni za zwolnieniem przedsiębiorców z opłat alkoholowych za 2021

Pomysł został przyjęty entuzjastycznie przez radnych.  „Za” było 21 z nich, a 3 osoby wstrzymały się od głosu. Dodajmy, że szacunkowa kwota podlegająca zwolnieniu lub zwrotowi wynosi 270 tys. zł.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.