Wiadomości z Sosnowca

Rusza przebudowa torowiska w ciągu ul. Małachowskiego w Sosnowcu

  • Dodano: 2021-01-27 14:15

Tramwaje Śląskie rozpoczynają długo oczekiwaną inwestycję. W poniedziałek, 1 lutego, ruszają prace modernizacyjne torowiska na odcinku od ul. Mościckiego do ul. 3 Maja w Sosnowcu. Konieczne będzie wstrzymanie ruchu tramwajów w tym miejscu. Co się jeszcze zmieni?


Przebudowa torowiska w Sosnowcu: nowe rozkłady, komunikacja zastępcza

Spółka Tramwaje Śląskie przystępuje do realizacji projektu pn. „Przebudowa torowiska tramwajowego w ciągu ul. Małachowskiego od ul. Mościckiego do ul. 3 Maja w Sosnowcu”. Prace obejmą 400-metrowy odcinek, obejmujący zarówno torowisko, jak i jezdnię. Inwestycję tę wykona gliwicka firma Silesia Invest, która wygrała przetarg.

Linia wbudowana w ul. Małachowskiego to linia jednotorowa, wobec czego nie ma możliwości prowadzenia na niej prac modernizacyjnych przy utrzymanym ruchu tramwajów. Prace rozpoczną się dopiero od lutego, gdyż nie chcieliśmy przerywać ruchu tramwajowego w grudniu, w okresie przedświątecznym, później mieliśmy wiele wolnych dni a rozpoczynanie prac w środku najzimniejszego miesiąca roku też nie miało większego sensu. Teraz nie ma już powodu, by dłużej zwlekać, więc zaczynamy – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. 


Zmiany związane z przebudową torowiska w Sosnowcu:

  • tramwaje linii nr 24 będą kursować w relacji: Sosnowiec Konstantynów Okrzei – Sosnowiec Ostrogórska; 
  • tramwaje linii nr 26 będą kursować w relacji: Mysłowice Dworzec PKP – Sosnowiec Pogoń Akademiki, z pominięciem ul. Małachowskiego,
  • tramwaje linii nr 27 będą kursować w relacji: Sosnowiec Kazimierz Górniczy pętla – Będzin Osiedle Zamkowe pętla, z pominięciem ul. Małachowskiego,
  • uruchomiona zostanie tymczasowa linia nr 35 kursując w relacji: Sosnowiec Zagórze pętla – Sosnowiec Milowice pętla,
  • dla linii nr 21 zmieni się rozkład jazdy kursów nocnych.


Inwestycja ta pochłonie aż 6,2 mln zł netto, a zgodne z planem finał prac nastąpi we wrześniu 2021 roku.

Rusza przebudowa torowiska w ciągu ul. Małachowskiego w Sosnowcu

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.