Wiadomości z Sosnowca

Tramwaje Śląskie wybrały firmę, która naprawi nawierzchnię przy Piłsudskiego

  • Dodano: 2020-12-17 07:00, aktualizacja: 2020-12-17 04:38

Tramwaje Śląskie wybrały firmę, której chcą zlecić kontynuację remontu ulicy Piłsudskiego w Sosnowcu. Prace są konsekwencją uszkodzeń nawierzchni drogi, do którego doszło w czasie wymiany torowiska pomiędzy jezdniami.

W ubiegłym roku zakończył się wart 1,7 mln zł remont nitki prowadzącej od centrum Sosnowca w stronę Milowic. Teraz przyszedł czas na drugi etap, którego koszt szacowany był na 2,1 mln zł.

Oferty wykonawców zaczynały się od 965 tys. zł, a kończyły na 1,8 mln zł

Najkorzystniejszą (965 tys. zł) złożyło Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. z Katowic. Zakres prac obejmuje wymianę nawierzchni drogi i krawężników na ok. 1,5 km odcinku jezdni od wiaduktu nad trasą S86 do skrzyżowania z ulicą Sobieskiego i Kilińskiego. 

Tam, gdzie podbudowa kamienna utraciła swoją nośność i występują spękania, firma zajmie się też jej wymianą. Wszystkie studnie, zasuwy, wpusty uliczne znajdujące się w jezdni trzeba będzie wyregulować. Na pewno będą utrudnienia w ruchu. Będziemy informować o nich przed rozpoczęciem prac – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Jeśli żadna z firm biorących udział w przetargu nie odwoła się od jego wyników to umowa z wykonawcą będzie mogła być podpisana w przyszłym tygodniu. Remont powinien zakończyć się po trzech miesiącach od podpisania umowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również