Wiadomości z Sosnowca

Tramwaje Śląskie wybrały firmę, która naprawi nawierzchnię przy Piłsudskiego

  • Dodano: 2020-12-17 07:00, aktualizacja: 2020-12-17 04:38

Tramwaje Śląskie wybrały firmę, której chcą zlecić kontynuację remontu ulicy Piłsudskiego w Sosnowcu. Prace są konsekwencją uszkodzeń nawierzchni drogi, do którego doszło w czasie wymiany torowiska pomiędzy jezdniami.

W ubiegłym roku zakończył się wart 1,7 mln zł remont nitki prowadzącej od centrum Sosnowca w stronę Milowic. Teraz przyszedł czas na drugi etap, którego koszt szacowany był na 2,1 mln zł.

Oferty wykonawców zaczynały się od 965 tys. zł, a kończyły na 1,8 mln zł

Najkorzystniejszą (965 tys. zł) złożyło Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. z Katowic. Zakres prac obejmuje wymianę nawierzchni drogi i krawężników na ok. 1,5 km odcinku jezdni od wiaduktu nad trasą S86 do skrzyżowania z ulicą Sobieskiego i Kilińskiego. 

Tam, gdzie podbudowa kamienna utraciła swoją nośność i występują spękania, firma zajmie się też jej wymianą. Wszystkie studnie, zasuwy, wpusty uliczne znajdujące się w jezdni trzeba będzie wyregulować. Na pewno będą utrudnienia w ruchu. Będziemy informować o nich przed rozpoczęciem prac – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Jeśli żadna z firm biorących udział w przetargu nie odwoła się od jego wyników to umowa z wykonawcą będzie mogła być podpisana w przyszłym tygodniu. Remont powinien zakończyć się po trzech miesiącach od podpisania umowy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.