Wiadomości z Sosnowca

Mistrzostwo Polski dla młodziczek z Sosnowca!

• Dodano: 2022-10-06 09:45

UKS Orlęta Sosnowiec ze złotym medalem Mistrzostw Polski w hokeju na trawie! Młodziczki z SP nr 15 sięgnęły po tytuł podczas zmagań w Stęszewie pod Poznaniem.

Sukces młodych mieszkanek Sosnowca!

Zanim podopieczne Jarosława Zdanowicza sięgnęły po złoto MP, zwyciężyły w zmaganiach międzywojewódzkich. Dziewczęta z roczników 2009-2011 najpierw pokonały drugi zespół Orient II Łozina 5:0, następnie Plejadę Nysa 3:1 i Polonię Wrocław 8:0. W finale sosnowiczanki zmierzyły się z pierwszym składem Orient II Łozina. Dzięki wygranej 4:1 nasz zespół wygrał turniej i wraz z rywalkami zakwalifikował się do finału Mistrzostw Polski Młodziczek. W finałowym turnieju zameldowały się cztery zespoły, rywalizacja odbywała się systemem gry każdy z każdym. Orlęta zremisowały 3:3 ze Swarkiem Swarzędz, a następnie pokonały LKS Gąsawa 2:1 oraz Orient II Łozina 4:0 i sięgnęły po tytuł mistrzostw Polski.

Mistrzowski skład młodziczek UKS Orlęta Sosnowiec: Sara Solecka, Patrycja Gruszczyńska (kapitan), Kinga Jarno, Nadia Jarno, Agnieszka Pechta, Oliwia Magdziuk, Zuzanna Nawrot, Justyna Foldyna, Maja Kubicka, Martyna Denis, Lena Szarek, Kornelia Kucharska, Nikola Stabrawa, Konstancja Lubarska, Karolina Muzyka.

Z kolei młodzicy UKS Orlęta wywalczyli srebrne medale podczas zmagań międzywojewódzkich. Po remisie 3:3 z KKS Kolejarzem Gliwice i rozgromieniu 16:0 drużyny z Nysy w meczu finałowym musieli uznać wyższość zawodników UKS Ósemka Tarnowskie Góry.