Wiadomości z Sosnowca

Kupuj lokalnie. Świętuj w Sosnowcu

  • Dodano: 2020-11-24 06:30, aktualizacja: 2020-11-23 17:15

Nie wiesz gdzie kupić prezent? Sosnowiec przychodzi z pomocą. Urząd Miasta zbiera informacje o lokalnych firmach, które tworzą świąteczne produkty i usługi.

Lampki, bombki, prezenty - pora zacząć myśleć o obdarowaniu naszych bliskich. Wiemy już, że będą to święta inne niż wszystkie. Także dla przedsiębiorców, którzy stoją przed nie lada wyzwaniem - okres największych zysków stanął pod znakiem zapytania.

- Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, które w tym roku, ze względu na panującą pandemię, mogą wyglądać zupełnie inaczej niż zwykle. Dlatego ważne, żeby podczas planowania świątecznych zakupów: prezentów, ozdób czy innych produktów bądź usług świątecznych, pomyśleć o lokalnych przedsiębiorcach, dla których również jest to bardzo ciężki okres - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

W ten sposób Sosnowiec chce pokazać, że mieszkańcy mogą podtrzymać magię świąt, pomagając sobie nawzajem. Stąd akcja "Kupuj lokalnie. Świętuj w Sosnowcu". To nic innego, jak świąteczna wersja akcji "Sosnowiec wspiera Gastro". - Rozszerzamy formułę pomysłu również o "świątecznych" przedsiębiorców z Sosnowca - dodaje prezydent.

UM zbiera informacje o lokalnych firmach, które tworzą świąteczne produkty i usługi (bombki, ozdoby, handmade, prezenty, ale też oferują świąteczny catering. Będą one miały okazję pojawić się na stronie www.sosnowiec.pl, profilu Sosnowiec Łączy na Facebooku oraz w Kurierze Miejskim w jednej z trzech kategorii: Podarunek, Sosno wspiera Gastro oraz Ozdoby świąteczne.

Co trzeba zrobić, aby tak się stało?

Wystarczy napisać:

Co powinna zawierać wiadomość?

Nazwę firmy, godziny i dni otwarcia, w jaki sposób można zamawiać produkt lub usługę (telefon, mail) co dana firma oferuje (w maks. 4-5 słowach), link do strony internetowej lub fanpage na Facebooku.

Ofertę zamieszczona zostanie na Facebooku (w cały czas aktualizowanym poście), na stronie internetowej www.sosnowiec.pl w specjalnej zakładce "Kupuj lokalnie. Świętuj w Sosnowcu" oraz w Kurierze Miejskim (wydanie grudniowe). Aby trafić do "Kuriera", oferta musi być przesłana do 25 listopada włącznie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.