Wiadomości z Sosnowca

Koronawirus - informacje dla mieszkańców Sosnowca [AKTUALIZACJA]

 • Dodano: 2020-05-15 08:00, aktualizacja: 2020-05-15 08:03

W związku z pandemią koronawirusa prosimy o uważne śledzenie miejskiej strony internetowej. W tym miejscu zamieszczamy najważniejsze informacje. Numery telefonów, terminy m.in.: rekrutacji do szkół. Zakładka jest na bieżąco aktualizowana.

PAKIET SOSnowiec dla Mieszkańca i Przedsiębiorcy MOŻESZ POBRAĆ KLIKAJĄC TUTAJ

18 maja pójdziesz do fryzjera, kosmetyczki i restauracji

Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Do tych miejsc dotrzemy szybciej, ponieważ podwyższamy limit pasażerów w transporcie publicznym.

Więcej informacji - kliknij TUTAJ

Wkraczamy w drugi, zapowiadany przez rząd etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostały centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. To jednak nie koniec. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem.

Co jeszcze zmieni się po długim weekendzie majowym?

KLIKNIJ TUTAJ

 

Nowe terminy egzaminów maturalnego i ósmoklasisty. Przedłużono zamknięcie przedszkoli i żłobków oraz szkół i uczelni

Rząd przewiduje, że egzamin maturalny odbędzie się w dniach 8-29 czerwca br., a ósmoklasisty w terminie 16-18 czerwca br. Przedłużamy jednocześnie zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków oraz ograniczenie prowadzenia działalności dydaktycznej na uczelniach – do 24 maja br. Wszystkie terminy zależą od utrzymania obecnej dyscypliny sanitarnej przez Polaków. W najbliższym czasie rząd może przedstawić decyzje dotyczące prowadzenia pewnych form działalności opiekuńczej w części placówek.

Po więcej informacji kliknij TUTAJ

Od 20 kwietnia zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia może poruszać się bez opieki osoby dorosłej. Celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki. Proces ten będzie podzielony na etapy – tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli.

Podstawy nowej normalności – najważniejsze stałe zasady bezpieczeństwa

Zależy nam przede wszystkim na dalszej ochronie obywateli, dlatego będą obowiązywać nas wszystkich niezmienne zasady bezpieczeństwa. Muszą się one stać podstawą nowej normalności. Są to:

 • zachowanie 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych,
 • obowiązkowe zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych,
 • utrzymanie pracy i edukacji zdalnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe,
 • ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu),
 • kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych.

Cztery etapy znoszenia ograniczeń

Pierwsze ograniczone zasady bezpieczeństwa zaczną obowiązywać od poniedziałku 20 kwietnia 2020 r. Daty wejścia w życie pozostałych etapów będą ustalane na bieżąco na podstawie dynamiki nowych zachorowań.

PIERWSZY ETAP – OD 20 KWIETNIA 2020

Działalność gospodarcza – nowe zasady w handlu i usługach

Od poniedziałku 20 kwietnia więcej osób jednorazowo zrobi zakupy w sklepie:

 • do sklepów o powierzchni mniejszej niż 100 m2 wejdzie maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 4.
 • w sklepach o powierzchni większej niż 100 m2 na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni

Życie społeczne – otwarte lasy, rekreacja, starsza młodzież na ulicach bez dorosłych

 • Przemieszczanie w celach rekreacyjnych

Umożliwimy również przemieszczanie się w celach rekreacyjnych. Co to oznacza? Od 20 kwietnia będziesz mógł wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze – jeśli od tego zależy Twoja kondycja psychiczna. Pamiętaj jednak, że przebywać na zewnątrz możesz tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy!

Uwaga! Place zabaw nadal pozostają zamknięte!

 • Kult religijny – 1 osoba na 15 m2

Liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w mszy lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę będzie musiało przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

 • Osoby powyżej 13. roku życia na ulicy bez opieki dorosłego

Starsza młodzież, która ukończyła 13. rok życia będzie mogła przemieszczać się bez opieki osoby dorosłej. Będzie musiała jednak zachować odpowiedni 2-metrowy dystans od innych i zasłaniać usta i nos.

Stopniowe zdejmowanie obostrzeń – kolejne daty wyznaczane po analizie

Ministerstwo Zdrowia będzie przeprowadzało cotygodniową ewaluację zmian, jakie zachodzą w zasadach bezpieczeństwa. Przejście do dalszych etapów zdejmowania obostrzeń zależeć będzie od:

 • przyrostu liczby zachorowań (w tym liczby osób w stanie ciężkim),
 • wydajności służby zdrowia (zwłaszcza szpitali jednoimiennych),
 • realizacji wytycznych sanitarnych przez podmioty odpowiedzialne.

Oznacza to, że będziemy mogli zarówno przyspieszać wprowadzanie nowych poluzowań, jak i spowalniać zmiany!

Jak wyglądają kolejne planowane etapy zdejmowania obostrzeń? Kliknij TUTAJ

 

CO NALEŻY WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE

800 190 590 

to numer infolinii dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem

Całodobowa Infolinia Powiatowej Stacji Sanitarnej-Epidemiologicznej w Sosnowcu na temat koronawirusa

500 060 599

Całodobowa Infolinia Wojewódzkiej Stacji Sanitarnej-Epidemiologicznej w Katowicach na temat koronawirusa

539 963 856;

606 326 142;

606 488 680;

(32) 351 23 00

Komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie nowego koronawirusa SARS-CoV-2

INFORMACJE MINISTERSTWA ZDROWIA - kliknij TUTAJ

Plakat informacyjny NFZ dot. profilaktyki przed zakażeniem koronawirusem

Instrukcja prawidłowego mycia rąk - strona Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscach występowania koronawirusa i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego poniższych szpitali, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Szpital Specjalistyczny Nr 1 w Bytomiu, ul. Żeromskiego 7, oddział przy Al. Legionów 49, tel. 32 281 92 41 (do 3);

Szpital Specjalistyczny w Chorzowie, ul. Zjednoczenia 10, tel. 32 34 63 650;

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie, ul. Bielska 4, tel. 33 852 05 11;

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. N.M.P. w Częstochowie, Oddział przy ul. PCK 7, tel. 34 367 30 00 wew. 3874, 3872, 3015, 3091, 3873;

Szpital Rejonowy im. Dr Józefa Rostka w Raciborzu, ul. Gamowska 3, tel. 32 755 37 37, 32 755 53 69,  32 755 53 73 (do 75);

Megrez Sp. z o.o. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach, ul. Edukacji 102, tel. 32 325 51 71,32 325 53 04;

Szpital Powiatowy w Zawierciu, ul. Miodowa 14, tel. 32 67 402 00,32 674 0 291, 32 674 02 92.

Sytuacja wymaga od Nas, mieszkańców miasta zachowania szczególnych środków ostrożności.

Drodzy mieszkańcy Sosnowca. Sytuacja, w której się znaleźliśmy w związku z epidemią koronawirusa wymaga od Nas, mieszkańców miasta zachowania szczególnych środków ostrożności. Profilaktyka i zachowanie zdrowego rozsądku są w tej chwili najważniejsze. Ograniczmy naszą aktywność do niezbędnego minimum.

Zwracam się do Państwa z prośbą o odpowiedzialne współdziałanie. Pamiętajmy, że zamknięcie szkół nie jest formą dodatkowych ferii. Dopilnujmy, aby dzieci nie przebywały w miejscach publicznych. Proszę, aby najmłodsi nie mieli bliskich kontaktów z osobami starszymi, które w sposób szczególny musimy chronić przed zarażeniem koronawirusem.

Zostańmy w domach, nie odwiedzajmy galerii handlowych, lokali gastronomicznych, unikajmy dużych skupisk ludności. Miejskie instytucje kultury są zamknięte, podobnie jak baseny, place zabaw. Wprowadziliśmy zakaz odwiedzin w szpitalu miejskim.

To sytuacja naprawdę nadzwyczajna, postarajmy się więc zminimalizować przebywanie w grupach. Chciałbym także zaapelować o odwołanie wszelkich imprez organizowanych przed podmioty prywatne.

Zachowajmy powagę sytuacji, ale zarazem nie popadajmy w panikę. Chciałbym z tego miejsca zapewnić, że Urząd Miejski w Sosnowcu będzie podawał informacje rzetelne i wiarygodne. Zachęcam do zapoznania się z informacjami, które mają pomóc w codziennym funkcjonowaniu w tym szczególnym dla nas czasie.

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca

Terminy rekrutacji do przedszkoli i szkół 2020/2021 - aktualizacja

Informacja dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych

Od 12 do 25 marca funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostało czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie żłobki, przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Ważne! 12 i 13 marca to dni, w których w żłobkach, przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze.

Od 12 do 25 marca zamknięte zostały wszystkie obiekty sportowe (baseny, hale i lodowisko), kulturalne (teatr, domy kultury, muzeum).

Apelujemy o maksymalne ograniczenie wizyt w Urzędzie Miejskim, Skarbowym, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i innych instytucjach działających na terenie miasta. Wiele ze spraw można załatwić za pośrednictwem usługi ePUAP.

Przychodnie wprowadzają telekonsultacje. Kliknij TUTAJ, aby poznać szczegóły

 • Odwołujemy lub przesuwamy imprezy do 25 marca włącznie
 • PKM Sosnowiec dodatkowo dezynfekuje autobusy. Wyłączono tzw. "ciepły przycisk", a wszystkie drzwi są otwierane przez kierowców.
 • Zakaz odwiedzin w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim oraz Wojewódzkim Szpitalu św. Barbary.
 • Wstrzymujemy odwiedziny w Domach Pomocy Społecznej.
 • Na najbliższe 14 dni zamykamy Dzienne Domy Pomocy Społecznej.
 • Rejonowe Pogotowie Ratunkowe oddało do dyspozycji tzw. karetkę zakaźną.
 • Rekomendujemy odwołanie wycieczek, wyjść i szkolnych wymian międzynarodowych, odwołujemy wydarzenia jubileuszowe z udziałem seniorów.
 • Od 12 marca, do odwołania, wyłączamy z użytkowania wpłatomaty w Urzędzie Miejskim. Wpłat można dokonywać w bankach, ale prosimy o dokonywanie wpłat, w razie możliwości, poprzez internet.
 • Śląski Związek Piłki Nożnej przekłada rozgrywki niższych lig. 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół (w tym szkół dla dorosłych) i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

 • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
 • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
 • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
 • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
 • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
 • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.


Uwaga! W przypadku specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych o udziale w zajęciach dziecka decyduje rodzic. To nie obowiązek lecz prawo. Rodzic, którego dziecko do 8. roku życia nie bierze udziału w zajęciach ma prawo do zasiłku opiekuńczego.

Dyrektorze,

 • zajęcia w Twojej szkole, przedszkolu, placówce będą zawieszone na 2 tygodnie;  
 • 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
 • od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych (w tym szkół policealnych oraz szkół dla dorosłych) nie przychodzą do szkół;
 • poinformuj uczniów, rodziców i kadrę pedagogiczną o tym, jak będą wyglądały kolejne dni;
 • od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy; natomiast pracownicy administracji i obsługi normalnie świadczą pracę;
 • poinformuj niezwłocznie rodziców i nauczycieli o ograniczeniu funkcjonowania placówki. Wykorzystaj do tego dziennik elektroniczny lub inne środki komunikacji z rodzicami i nauczycielami. Wywieś informację o zawieszeniu zajęć w widocznym miejscu;
 • możesz poprosić nauczycieli o to, aby przygotowali materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;
 • w przypadku szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego, zawieszenie dotyczy również zajęć realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu organizowanej przez szkołę – dotyczy to także zajęć praktycznych i praktyk zawodowych realizowanych poza szkołą, na obszarze całego kraju, przez uczniów niebędących młodocianymi pracownikami;
 • uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami (posiadający umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego) nie uczęszczają do szkoły. Czasowe ograniczenie funkcjonowania szkoły nie oznacza jednak zwolnienia z czasu nauki. Uczniowie ci w dniach tygodnia, w których dotychczas realizowali kształcenie w szkole realizują to kształcenie w domu, np. w formie samokształcenia lub z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez szkoły.

Uwaga

W związku z zagrożeniem epidemicznym apelujemy do pracodawców, aby w stosunku do uczniów będących młodocianymi pracownikami, zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego, mając na uwadze bezpieczeństwo młodzieży, zwolnić tych uczniów z obowiązku świadczenia pracy w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół. Stosowny komunikat w tej sprawie zostanie wydany wspólnie przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Jednocześnie informujemy, że w MEN prowadzone są prace legislacyjne mające na celu wliczenie okresu zawieszenia zajęć w szkołach do okresu, za jaki  pracodawcom, którzy zawarli umowę z młodocianymi pracownikami, przysługuje dofinansowanie kosztów kształcenia.

od 16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników;
na wniosek rodzica ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z Twojej szkoły, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, masz obowiązek zorganizowania mu opieki;
śledź na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju. Sprawdzaj również komunikaty wysyłane przez System Informacji Oświatowej.

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej w dniach 12 i 13 marca br. nauczyciele zobowiązani są do prowadzenia zajęć opiekuńczych. Ponieważ od 16 marca br. uczniowie nie uczęszczają na zajęcia, nauczyciele pozostają do dyspozycji dyrektora szkoły i są w gotowości do wykonywania pracy. 

Do decyzji dyrektora przedszkola, szkoły lub placówki należy zarówno decyzja o organizacji pracy nauczycieli w okresie zawieszenia działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, jak i sposobie realizacji gotowości do pracy.

W trakcie zawieszenie zajęć, pracownicy administracji i obsługi szkolnej świadczą pracę. To dyrektor szkoły decyduje o organizacji ich pracy.

Dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek są obowiązani do świadczenia pracy. W tym okresie nie prowadzą zajęć dydaktycznych, lecz realizują inne zadania wynikające z zajmowanego stanowiska.
 

Rodzicu,

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

W szczególnie uzasadnionych sytuacjach rodzic ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego może wystąpić do dyrektora szkoły, do której uczęszcza jego dziecko o zapewnienie opieki.

Uczniu,

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

dziennik elektroniczny; strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej; mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

Więcej informacji na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej

Więcej informacji na stronach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

URZĄD MIEJSKI - najważniejsze telefony

Urząd Miejski obsługuje interesantów w zakresie rejestracji zgonów oraz urodzeń po uprzednim kontakcie telefonicznym:

 Urząd Stanu Cywilnego

32 296 0 590 –rejestracja zgonów

32 296 0 589 – rejestracja urodzeń i uznania

32 296 0 588-pozostałe sprawy

 

Wydział Komunikacji

Rejestracja Pojazdów 32 296-06-21, 296-06-22, 296-06-60, 296 06-23

Prawa Jazdy 32 296-06-19, 32 296-06-26

Zgłoszenia nabycia/ zbycia pojazdów 32 296-06-30

Licencje, Transport, , Ośrodki Szkolenia Kierowców, Stacje Kontroli Pojazdów 32 296-06-24

 

Pozostałe pilne sprawy obsługuje telefonicznie pod numerami:

Wydział Spraw Obywatelskich

32 296 0 661-dowody osobiste

32 296 0 578–meldunki

32 296 0 663-sprawy wyborcze, postępowanie administracyjne

 

Wydział Podatków

32 296 0 509 – Wymiar Podatków

32 296 0 477-Księgowość Podatkowa

32 296 0 759- Egzekucja Administracyjna

 

Wieczyste użytkowanie

32 296 0 857

32 296 0 858

32 296 0 468

 

Wydział Zarządzania Kryzysowego

32 292 02 96

 

Odpady Komunalne

32 296 0 579

Dotacje z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej

32 296 0 579

Wydział Rozwoju i Przedsiębiorczości

Referat Działalności Gospodarczej

32/2960652 – działalność gospodarcza

32/2960639 – zezwolenia na alkohol

Infolinia CEIDG: 801 055 088 lub 22/765 6732

 

Wybory-Informacja ws. naboru na członków Obwodowych Komisji Wyborczych

 32 296 0 719/-812

Wydział Edukacji

32 296 0 642

32 296 0 635

 

Miejski Rzecznik Konsumenta

32 296 0 428

Biuro Obsługi Interesantów

32 296 0 528

32 296 0 529

 

Delegatura Paszportowa

Od poniedziałku 16 marca 2020 roku do odwołania Terenowa Delegatura Paszportowa zlokalizowana w budynku Urzędu Miasta w Sosnowcu przy ul. Maja 33 będzie nieczynna.

W Katowicach, Bielsku-Białej i Częstochowie możliwe są wyłącznie: odbiór paszportu i złożenie wniosku niezbędnego z ważnych przyczyn niecierpiących zwłoki, wyłącznie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym wizyty (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 14:00):

- Katowice - 32 20 77 777, 32 20 77 353, 32 20 77 354, 32 20 77 355, 32 20 77 359, 32 20 77 360, 32 20 77 361,

- Bielsko-Biała – tel. 33 813 62 95, 33 813 62 71,

- Częstochowa – tel. 34 378 21 65, 34 378 21 75, 34 378 22 27, 34 378 22 28.

Miejski Zakład Zasobów Lokalowych

32 290 18 62

MOPS INFORMUJE

SOSNOWIECKIE WODOCIĄGI INFORMUJĄ

W związku z sytuacją epidemiologiczną oraz zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych, informujemy, iż Spółka podjęła wszelkie niezbędne kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom.  Dział sprzedaży i obsługi klienta wraz z kasą został zamknięty od dnia 12.03.2020 r., aż do odwołania.  W łazienkach w pojemnikach na mydło znajduje się mydło z 5% alkoholem,  a w miejscach kluczowych stanęły pojemniki ze środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu.  W miarę możliwości prosimy o maksymalne ograniczenie kontaktów z interesariuszami zewnętrznymi. Jednocześnie pamiętajmy, aby zachować rozwagę i rozsądek w trakcie wykonywania przez nas naszych niezwykle istotnych obowiązków.

MIEJSKI ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH INFORMUJE

- Sosnowieckie Egzotarium na ulicy marszałka Józefa Piłsudskiego 116 zostaje zamknięte dla osób zwiedzających do odwołania.

- Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu na ulicy Kamila Baczyńskiego 2b przestaje przyjmować interesantów. Informuję się równocześnie, że wszystkie odwiedziny w schronisku zostają zawieszone do odwołania.

Nie zawiesza się jednak procesu adopcyjnego. Osoby chcące adoptować zwierzę proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem: 669 096 872 celem indywidualnego uzgodnienia warunków przebiegu adopcji z pracownikami schroniska.

Chcąc odebrać  własne zwierzę również prosimy o kontakt pod powyższym numerem telefonu.

MOSiR INFORMUJE

Z uwagi na zaistniałą sytuację, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych interesantów oraz pracowników zwracamy się do Państwa z prośbą o maksymalne ograniczenie ilości wizyt w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i obiektach sportowych podległych MOSiR.

Apelujemy do Państwa o podejmowanie rozsądnych działań w tej kwestii oraz zastosowanie się do przekazywanych na bieżąco wytycznych. Jesteśmy przekonani, że zespołowe działanie przyniesie pożądane efekty. Prosimy zatem o:

- maksymalne ograniczenie wizyt w Dyrekcji MOSIR oraz obiektach MOSIR i pojawianie się tam wyłącznie w najbardziej naglących i niezbędnych sytuacjach, po wcześniejszym uzgodnieniu z sekretariatem lub z kierownikami obiektów

- podejmowanie kontaktów z Dyrekcją, kierownictwem i/lub obiektami MOSiR przede wszystkim za pośrednictwem poczty elektronicznej sekretariat@mosir.sosnowiec.pl i drogą telefoniczną pod nr. tel. (032-) 266-34-26 albo 503-342-127.

Szczegółowe dane kontaktowe dostępne TUTAJ składanie dokumentów kierowanych do MOSIR w wersji papierowej w skrzynce podawczej znajdującej się przed wejściem do budynku Dyrekcji.

Miejski Zakład Zasobó Lokalowych Informuje

W związku z zagrożeniem sanitarno-epidemiologicznym spowodowanym przez koronowirusa Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu podjął następujące działania:

- siedziba główna przy ul. Partyzantów 10a jak również terenowe administracje przy ul. Kołłątaja 17, Grota Roweckiego 59, Czołgistów 4c, Wrzosowa 8 zostały zamknięte dla obsługi interesantów. - na drzwiach wejściowych do budynku głównego oraz na ADM-ach została wywieszona informacja dla interesantów z podaniem numerów telefonów i adresów mailowych.

- w budynku głównym przy ul. Partyzantów 10a do obsługi interesantów dostępna jest kancelaria ogólna (okienko zabezpieczone szybą).

- w szczególnych przypadkach, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się, pracownik danego biura jest dostępny dla interesantów w kancelarii głównej.

- zostały wstrzymane wszystkie wyjścia pracowników poza teren zakładu na wizje i spotkania.

- pełnomocnicy gminy nie będą uczestniczyli w zebraniach wspólnot mieszkaniowych o czym zostali poinformowani wszyscy zarządcy.

- wyjazdy Grupy Remontowej zostały ograniczone tylko do usuwania awarii. - osoby, których charakter pracy na to pozwala oraz wyrażą na to zgodę mogą pracować zdalnie z domu.

MIEJSKI ZARZĄD BUDYNKÓW MIESZKALNYCH INFORMUJE - kliknij TUTAJ

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • A.R.

  Co z opłatami za żłobki publiczne (czesne) - rozumiem, że rodzice zostają zwolnieni całkowicie z opłat?

 • Beti

  Proszę o wytłumaczenie zasad korzystania ze sklepów czy wolnostojace sklepy odziezowe tzn .Pepko ,Kik moga byc otwarte dla klientów .tam niema art.niezbednych dla funkcjonowania .a ludzie przychodza z dziecmi na spacery co my ekspedientki mamy robic ?

 • mieszkaniec

  A jakaś pomoc dla przedsiębiorców?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.