Wiadomości z Sosnowca

Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS – pokaz filmu w Mediatece!

  • Dodano: 2022-09-16 09:45

Przed nami Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS. Jest to cykl wydarzeń w całej Polsce, podczas których zainteresowani będą mogli skorzystać z porad ekspertów ZUS oraz skonsultować się ze specjalistami instytucji partnerskich. Wszystkie spotkania mają charakter otwarty, a udział w nich jest bezpłatny. Sosnowiecki oddział ZUS wraz z Zagłębiowską Mediateką serdecznie zapraszają na wyjątkowy pokaz filmu fabularnego w wersji z polskimi napisami. 

Pokaz filmu w ramach Dnia Osób Niepełnosprawnych

W czwartek 22 września 2022 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu odbędzie się pokaz pełnego emocji i wzruszeń filmu obyczajowego z Julią Roberts w jednej z głównych ról. Film jest adaptacją bestsellerowej powieści R. J. Palacio i porusza m.in. problemy akceptacji osób z widoczną niepełnosprawnością fizyczną. Rok produkcji: 2017. Czas pokazu: 1:57:00.

Uwaga - film pokazany zostanie w wersji z polskimi napisami.

Wstęp wolny.

Niepełnosprawność często kojarzona jest z niezdolnością do pracy

Dlatego osoby z niepełnosprawnością mogą czuć się pomijane lub wykluczone z życia społecznego. W rzeczywistości jednak mogą być aktywne zawodowo i swobodnie funkcjonować w codziennym życiu. I właśnie z myślą o tych osobach Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje Dzień Osób z Niepełnosprawnością. 

W ramach tej akcji na terenie wszystkich oddziałów ZUS w całej Polsce odbędą się wydarzenia dla osób z niepełnosprawnościami. Podczas spotkań uczestnicy, ich bliscy oraz opiekunowie będą mogli uzyskać kompleksowe informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych, przysługujących świadczeń i wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami.  

Będzie można skorzystać z pomocy ekspertów Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, którzy wyjaśnią, jak zwiększać swoje szanse na rynku pracy, jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny oraz jak ubiegać się o dofinansowanie. Pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia będą informować o zasadach wyjazdów na leczenie uzdrowiskowe oraz o zdrowym trybie życia. Eksperci Biura Rzecznika Praw Pacjenta udzielą informacji o prawach pacjenta oraz pomocy w zakresie wsparcia psychologicznego.

Dostępni też będą przedstawiciele lokalnych instytucji, fundacji i stowarzyszeń zrzeszających osoby z niepełnosprawnościami oraz działających na ich rzecz.

Partnerami akcji są Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Narodowy Fundusz Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta oraz Fundacja Integracja. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Nie trzeba się na nie zapisywać, a udział jest bezpłatny.

Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS – pokaz filmu w Mediatece!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również