Wiadomości z Sosnowca

Do Sosnowca przyjechali uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich

  • Dodano: 2022-10-21 08:15, aktualizacja: 2022-10-21 08:33

Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu gości nauczycieli i uczniów ze szkół partnerskich z Norwegii, Turcji, Portugalii, Północnej Macedonii.

Szkoły partnerskie w Elektroniku

Uczniowie realizują w Polsce kolejną mobilność w ramach projektu Erasmus+ GREEN ENTREPRENEURS IN ACTION AGAINST CLIMATE CHANGE – GREENACT. Podczas wizyty odbywają się różne działania poświęcone problemom ocieplenia klimatu i światowego kryzysu energetycznego, a także sprzyjające rozwijaniu i doskonaleniu kompetencji językowych, umiejętności komunikacyjnych oraz poznaniu kultury i tradycji poszczególnych krajów.

Goście uczestniczyli w aktywnościach ekologicznych, w nasadzeniu drzew i krzewów, w zajęciach laboratoryjnych, tworząc modele układów elektronicznych, projektując i drukując breloczki ekologiczne oraz wykonując w 3D modele turbiny wiatrowej. Wzięli również udział w warsztatach dydaktycznych i zwiedzaniu wystaw na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, a także w wycieczce do elektrowni wodnej "Porąbka Żar" w Międzybrodziu Bialskim, aby zapoznać się z alternatywnym źródłem pozyskiwania energii elektrycznej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również