Wiadomości z Sosnowca

Dzielnicowy w przedszkolu rozmawiał z maluchami o bezpieczeństwie

  • Dodano: 2022-10-10 09:15, aktualizacja: 2022-10-10 10:23

Sosnowieccy policjanci niemal każdego dnia prowadzą działania profilaktyczne adresowane do najmłodszych. Tym razem dzielnicowy z Komisariatu Policji V w Sosnowcu zawitał do przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego numer 7 przy ulicy Wagowej w Sosnowcu. Dzieci usłyszały o zasadach bezpieczeństwa podczas kontaktów z agresywnym zwierzęciem, z nieznajomym oraz w ruchu drogowym.

Dzieci dowiedziały się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia

Dzieci wysłuchały porad na temat bezpiecznych zachowań podczas kontaktu z agresywnym psem, z nieznajomym, oraz najważniejszych informacji o podstawowych przepisach ruchu drogowego. Maluchy szybko i poprawnie odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania, które dotyczyły znajomości zasad i przepisów kodeksu drogowego. Okazało się, że większość najmłodszych na co dzień używa już elementów odblaskowych - fikuśne odblaski w różnych wesołych kształtach dzieci najczęściej przypinają do plecaków.

Z maluchami rozmawiano również o zasadach bezpiecznej zabawy i wypoczynku. Kolejne spotkania z sosnowieckimi przedszkolakami już wkrótce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również