Wiadomości z Sosnowca

Będą nowe inwestycje. Znamy wyniki VII edycji Budżetu Obywatelskiego

  • Dodano: 2020-10-13 14:45, aktualizacja: 2020-10-13 16:30

Mieszkańcy zadecydowali. Znamy już pomysły sosnowiczan, które zostaną zrealizowane dzięki VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Z ponad 100 projektów poddanych pod głosowanie, do realizacji w 2021 roku trafi 31.

Sosnowiczanie mogli głosować na projekty w dwóch strefach: ogólnomiejskiej i rejonowej. W tegorocznym głosowaniu udział wzięło blisko 22 tys. sosnowiczan uprawnionych do głosowania. Podobnie jak w roku ubiegłym, głosy mogli oddawać wszyscy mieszkańcy miasta, niezależnie od wieku. W sumie drogą elektroniczną mieszkańcy Sosnowca oddali 38 643 głosy.

- W ramach VII edycji w 2021 roku do realizacji zostanie przekazanych 29 projektów z rejonów konsultacyjnych oraz 2 projekty ze strefy ogólnomiejskiej. Najwięcej głosów, 6414, mieszkańcy oddali na projekt w strefie ogólnomiejskiej pod nazwą „Tężnia solankowa w Parku Sieleckim – Zdrowie i wypoczynek dla wszystkich”. Spośród projektów rejonowych najlepszy wynik zaliczył projekt „Perła Pogoni – rewitalizacja gloriety w Parku Dietla” z wynikiem 791 głosów. Wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym głosowaniu serdecznie dziękuję – powiedział prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Wartość szacunkowa tężni w Parku Sieleckim to 800 tys. zł, z kolei rewitalizacja gloriety to 470 tys. zł.

Co jeszcze zostanie sfinansowane ze środków BO?

W ramach VII edycji powstaną m.in. PsiLądek dobrej zabawy przy ul. Królewskiej, ścieżka zdrowia przy ul. Ostrogórskiej, plac zabaw przy ul. Dworskiej, strefa rolkowo-tyrolkowa przy ul. Lenartowicza, nowe chodniki wraz z zatokami parkingowymi na osiedlu Juliusz, plac zabaw przy PM 39 w Zagórzu, jak również zrewitalizowana zostanie przestrzeń miejska w rejonie ulicy Długosza czy park przy ul. Okrzei.

Najchętniej w głosowaniu brali udział mieszkańcy w przedziale wiekowym 36-45 (25 %) oraz 26-35 (prawie 21%). Najwyższą frekwencję zanotowaliśmy w Milowicach (21,13%) Ostrowach (18.87%) oraz w Maczkach (14,69%).

Szczegółowe wyniki i statystyczne ujęcie VII edycji BO w Sosnowcu poniżej.

Będą nowe inwestycje. Znamy wyniki VII edycji Budżetu Obywatelskiego

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kamil

    Kiedy będzie realizacja ubiegłorocznego budżetu bo parking na koszalińskiej czeka na realizację. Czyżby brak funduszy i dlatego ogromna podwyżka opłat za śmieci.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również