Wiadomości z Sosnowca

10 ofert na przebudowę torowiska wzdłuż ulic 1 Maja i Andersa

  • Dodano: 2020-09-16 13:30

Tramwaje Śląskie poznały oferty firm chcących zająć się przebudową torowiska wzdłuż ulicy 1 Maja oraz Andersa. W przetargu wpłynęło aż 10 ofert.

Zaproponowane przez wykonawców kwoty zaczynają się od 34,6 mln zł, a kończą na 44,9 mln zł. Z kolei Tramwaje Śląskie planowały przeznaczyć niewiele ponad 28 mln zł. Pomimo wyższych kwot, większość ofert mieści się w kosztorysie inwestorskim spółki. Teraz przed pracownikami TŚ weryfikacja ofert.

O przebudowie torów mówiło się od lat. Każdy, kto choć raz podróżował tym odcinkiem wie, że trzeba się mocno trzymać, bo tylko w ten sposób można utrzymać równowagę.

Planowane prace będą obejmowały całą infrastrukturę. Wymienionych zostanie 6 kilometrów szyn oraz przebudowanych 14 peronów. Pojawią się także nowe słupy wraz z trakcją elektryczną. Tramwaje zadbają również o remonty przejazdów, zarówno tych prowadzących do indywidualnych domów, jak i osiedli. Uzupełniony też zostanie system dróg rowerowych.

To nie koniec planów spółki w Sosnowcu. Już za kilka dni rozpoczną się prace związane z budową zupełnie nowego odcinka linii tramwajowej, która skomunikuje całe Zagórze.

Zmiany czekają również ulicę Małachowskiego - umowa pomiędzy wykonawcą a TŚ powinna zostać wkrótce podpisana. Spółka nie zapomina również o ulicy Wojska Polskiego. Przetarg na przebudowę torowiska, wraz z dobudową drugiego toru w ulicy Wojska Polskiego, powinien ruszyć w ciągu kilku tygodni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.