Wiadomości z Sosnowca

Zbliża się koniec prac na ulicy Mikołajczyka. Czekają nas jednak utrudnienia

  • Dodano: 2021-10-18 09:45

Koniec wszystkich prac na wiadukcie oraz na ulicy - tak zapowiada się przyszły tydzień na Mikołajczyka. Prace potrwają od 19 do 20 października.

Przebudowa dotyczyła 600-metrowego fragmentu ulicy Mikołajczyka - od ronda Ludwik do wiaduktu nad torami kolejowymi, który także był remontowany. W sumie remont ulicy oraz mostu kosztował 2,6 mln zł. Prace przy układaniu ostatniej warstwy asfaltu będą prowadzone na całej szerokości ul. Mikołajczyka, dlatego droga od 19 do 20 października będzie zamknięta. Wytyczony objazd będzie się odbywał przez ul. Lipową.

Trwające od połowy sierpnia prace na ul. Mikołajczyka dotyczyły nie tylko drogi, ale również pieszych i ich bezpieczeństwa. Całkowicie przebudowane zostały dwa przejścia dla pieszych, powstały wydzielone azyle dla pieszych, zlikwidowano bariery architektoniczne, a same przejścia zostały wyposażone w czujniki oświetlenia z detektorem ruchu. Pojawią się też „aktywne” znaki drogowe zasilane z baterii słonecznych.

– Wymalowanie pasów na jezdni będzie możliwe kilka dni po ułożeniu asfaltu, dlatego prosimy kierowców o ostrożną jazdę – podkreśla Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Dodatkowo w sobotę, 16 października, na fragmencie ul. Mikołajczyka od stacji benzynowej Shell, w kierunku Niwki i Modrzejowa, prowadzone były prace związane z cząstkowymi naprawami ul. Mikołajczyka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również