Wiadomości z Sosnowca

Ulica Dietla w Sosnowcu do remontu

  • Dodano: 2021-10-14 09:45

Nowe chodniki, droga oraz miejsca postojowe – tak z końcem roku będzie wyglądał blisko 250-metrowy fragment ulicy Dietla.

Przebudowa odcinka drogi, od ulicy Grota-Roweckiego do ulicy Reymonta, rozpocznie się w poniedziałek 18 października i będzie dotyczyła trzech ważnych elementów.

Odnowiony zostanie chodnik, który nie jest w najlepszym stanie. Pojawi się nowa nawierzchnia oraz miejsca postojowe. Koszt prac, które potrwają do końca roku, wyniesie 233 tys. zł. – Cieszę się, że Pogoń się zmienia. Po przebudowie ulicy Grota-Roweckiego pora na działanie przy mniejszych ale kto wie, czy dla samych mieszkańców Pogoni ważniejsze – podkreśla radny Bartosz Górski, który mocno zabiegał remont ulicy Dietla.

Przebudowa sieci wodociągowej

To nie jedyna inwestycja w tej części miasta. Pod koniec wakacji rozpoczęła się przebudowa sieci wodociągowej w ulicach Czeladzkiej oraz Suchej wykonywana na zlecenie Sosnowieckich Wodociągów.

Wymiana blisko 2 kilometrów sieci dotyczy również bocznych uliczek (m.in.: ul. Sucha). Prace prowadzone są w ulicach, dlatego po ich zakończeniu zostanie ułożona nowa droga, w tym 400-metrowy odcinek na ulicy Suchej, od skrzyżowania z ul. Będzińską.

Prace wpłyną na poprawę jakości wody dostarczanej mieszkańcom tego rejonu miasta oraz ograniczą potencjalne straty. Koszt modernizacji sieci wyniesie prawie 1,7 mln zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również