Wiadomości z Sosnowca

Wystawa ilustracji Karoliny Hyli w Mediatece

  • Dodano: 2019-08-29 06:45, aktualizacja: 2019-08-29 07:14

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) i obejrzenia wystawy ilustracji młodej artystki Karoliny Hyli, studentki katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Autorka prac studiuje projektowanie graficzne, a na wystawie prezentuje swoje ciepłe, wielobarwne obrazy adresowane głównie do dzieci.

Dzięki bezpośredniemu obcowaniu ze sztuką młodzi czytelnicy mają okazję odkryć nowe, świeże spojrzenie na świat. Twórczość Karoliny Hyli umiejętnie łączy plastykę z teatrem i literaturą. Została wyróżniona przez jury dziecięce w konkursie „Książka Dobrze Zaprojektowana – zacznijmy od dzieci".

Zapraszamy do Galerii "Pod Świetlikiem" w dniach 3-24 września 2019, w godzinach otwarcia Mediateki.

Bajka o Wiśle" to książka autorstwa Magdaleny Zarębskiej. Została wydana przez Wydawnictwo Tibum oraz ASP w Katowicach. Karty z ilustracjami zostały zaprezentowane w niecodziennej formie teatrzyku Kamishibai. Książka ta opowiada ekscytującą historię podróży z Nurtem Rzeki. Publikacja o charakterze edukacyjnym, ukazuje piękno flory i fauny Wisły i jej brzegów, a także znanych i mniej znanych miejsc na mapie Polski.

Za chmurami" to picturebook skierowany zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Poprzez ilustrację Autorka podkreśla, jak ważne jest spędzanie czasu z rodziną, odejście od ekranu telewizora, komputera czy telefonu – urządzeń tak popularnych w obecnych czasach. Zwraca uwagę na problem, który zauważyła wśród dzisiejszych rodzin, a także pragnie pokazać, że wystarczy jedna chwila, żeby wszystko zmienić na lepsze.

Wystawa ilustracji Karoliny Hyli w Mediatece

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.