Wiadomości z Sosnowca

W Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu otwarto Oddział Dermatologii dla Dzieci

  • Dodano: 2019-08-21 11:00

W Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu otwarto Oddział Dermatologii dla Dzieci W uroczystym otwarciu oddziału uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski oraz wicemarszałek Dariusz Starzycki.

Inwestycje w służbę zdrowia są dla nas jednym z priorytetów. Mam świadomość, że ochrona zdrowia mieszkańców regionu wymaga odpowiednich nakładów finansowych. Szczególnie jeśli chodzi o najmłodszych pacjentów. Oddział Dermatologii w Centrum Pediatrii będzie właśnie takim przyjaznym miejscem. Mali pacjenci są pod dobrą opieką lekarzy, w komfortowych warunkach – podkreślał Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego.

Koszt inwestycji oszacowano na kwotę 1,2 mln zł

Utworzenie tego oddziału pozwala nam rozszerzyć ofertę diagnostyczną, leczniczą i daje szanse dalszego rozwoju. Trafiają do nas pacjenci z różnymi schorzeniami i chcemy dać im możliwość konsultacji u specjalistów z wielu dziedzin. Problemy skórne u dzieci są bowiem często powiązane z innymi chorobami – tłumaczy Prezes Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, Andrzej Siwiec.

Oddział jest jedyną komórką organizacyjną o takim profilu w województwie śląskim oraz jednym z czterech szpitalnych oddziałów dermatologicznych dla dzieci w Polsce (po Warszawie, Łodzi i Lublinie). W oddziale hospitalizowani będą pacjenci do 18 roku życia w zakresie diagnostyki i leczenia chorób skóry o podłożu alergicznym, autoimmunologicznym i infekcyjnym (m.in. atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik, bielactwo).

Warto przypomnieć, że Oddział Dermatologii dla Dzieci został przeniesiony do Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu z Katowickiego Centrum Onkologii w maju 2019 roku.


Źródło: Redakcja / Samorząd Województwa Śłąskiego

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.