Wiadomości z Sosnowca

Ulica Kukułek do przebudowy

  • Dodano: 2020-09-22 16:45

Sosnowiecki magistrat czeka na firmy, które zajmą się gruntowną przebudowa ulicy Kukułek. To realizacja kolejnej decyzji danej mieszkańcom Sosnowca przez prezydenta miasta.

W ostatnich latach teren wokół ulicy Kukułek cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy właśnie w tej okolicy postanowili zamieszkać.  Można śmiało powiedzieć, że właściwie powstała nowa dzielnica, przez którą przebiega ulica Kukułek, której stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Brak oświetlenia oraz chodników to najważniejsze mankamenty ulicy.

Prace będą polegały na wybudowaniu 1,7 km praktycznie nowej drogi. Ułożona zostanie nowa podbudowa drogi oraz nowy asfalt, a także chodnik i oświetlenie.

– W kilku miejscach pojawią się wyniesione skrzyżowania, co automatycznie spowoduje ograniczenie prędkości w ich rejonie – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zmieni się również organizacja ruchu na ulicy 11 listopada. Kierowcom ponownie zostanie udostępniona możliwość zjazdu w ul. Kukułek dla jadących od strony Niwki i Dańdówki.

Inwestycji towarzyszyć będzie budowa kanalizacji deszczowej, a także przebudowa sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej, wodociągowej i gazowej.

Niemal równo z ogłoszeniem przetargu do miasta dotarła dobra informacja z Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, który poinformował, że miasto na przebudowę otrzymało blisko 2 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych, co stanowi nieco ponad 20% procent całej inwestycji.

– Wykorzystamy te pieniądze w najlepszy możliwy sposób. Cieszę się, że nasze staranie i zmiany w Sosnowcu są doceniane w Urzędzie Wojewódzkim – dodał prezydent Sosnowca.

Wszystkie prace powinny być wykonane w ciągu roku od daty podpisania umowy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.