Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiecki policjant walczy o powrót do zdrowia. Przekaż swoje 1,5% na Piotrka!

  • Dodano: 2023-03-03 07:00, aktualizacja: 2023-03-02 19:13

Piotr Habryka był policjantem Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KMP w Sosnowcu. W lutym 2019 roku uległ tragicznemu wypadkowi - został potrącony na przejściu dla pieszych. Od tego czasu trwa walka o jego powrót do zdrowia.

Walka ta jednak jest bardzo kosztowna, dlatego sosnowieccy policjanci postanowili wesprzeć rodzinę Piotrka. Proszą o przekazanie 1,5% podatku na jego rehabilitację.

Nigdy się nie poddał

W lutym 2019 roku Piotr uległ wypadkowi komunikacyjnemu – został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych. Doznał wówczas silnego urazu czaszkowo – mózgowego. Nie poddał się. Z batalii o życie wyszedł zwycięsko. Teraz toczy się walka o jego powrót do zdrowia. Obecnie poddawany jest intensywnej, kompleksowej, ale jednocześnie bardzo kosztownej rehabilitacji. Piotrek był silnym, niezwykle aktywnym mężczyzną – policjantem i wielkim pasjonatem sportu. Futbol nie ma przed nim tajemnic. To właśnie od tej pasji pochodzi jego pseudonim - „Kapeć". Ta pasja jest też motorem do ogromnych wysiłków podejmowanych przez Piotrka podczas codziennych ćwiczeń. Piotrek poczynił ogromne postępy. Aby walka o jego powrót do zdrowia mogła trwać, potrzeba środków finansowych. Sosnowieccy policjanci nie ustają w inicjowaniu różnego rodzaju akcji, których celem jest wsparcie rodziny w gromadzeniu środków potrzebnych na ten cel. W okresie rozliczeń podatkowych jednym ze sposobów pozyskania środków jest możliwość przekazania 1,5% swojego podatku na jego leczenie.

Możesz pomóc „Kapciowi” w leczeniu i rehabilitacji, wpłacając środki na konto Fundacji.

  • 32 1500 1067 1210 6008 3182 0000
  • z dopiskiem: dla Piotra Habryki
  • Oddaj 1,5% siebie!
  • Możesz również przekazać 1,5% swojego podatku. Wystarczy w deklaracji PIT, w rubryce poświęconej OPP wpisać dane:
  • KRS: 0000272272
  • z dopiskiem: dla Piotra Habryki

Na tym Twoje zadanie się kończy! Kwotę z 1,5% na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również