Wiadomości z Sosnowca

Sosnowieccy policjanci w imię bezpieczeństwa seniorów

  • Dodano: 2021-09-28 10:15

W miniony piątek mieszkańcy Sosnowca zrzeszeni w klubie seniora mieszczącym się w Sosnowcu przy ul. Modrzejowskiej 42 mieli okazję usłyszeć o różnych metodach dokonywania oszustw i kradzieży, których ofiarami padają najczęściej właśnie osoby starsze. Podkom. Sonia Kepper oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu prowadzi cykl spotkań, mający na celu popularyzowanie wiedzy o tym jak unikać zagrożeń związanych z tego typu przestępstwami.

Kradzieże pod legendą, kradzież tożsamości, wykorzystanie danych osobowych, kradzieże pieniędzy z kont bankowych i oszustwa dokonywane różnymi metodami - to główne tematy spotkania, jakie odbyło się w miniony piątek w klubie seniora w Sosnowcu przy ul. Modrzejowskiej 42.

Profilaktyka dla seniorów

To już kolejna grupa seniorów, która miała okazję usłyszeć jak unikać zagrożeń związanych z tego rodzaju przestępstwami. Spotkania takie pomagają popularyzować wiedzę na temat najczęstszych metod, jakimi posługują się przestępcy. Profilaktyka odgrywa ogromną rolę ze zmniejszaniu skali zjawiska przestępczości. Dlatego właśnie sosnowieccy policjanci regularnie przypominają mieszkańcom o zasadach bezpieczeństwa przy korzystaniu z najnowszych technicznych nowinek i udogodnień - wraz z ich wprowadzaniem ewoluuje bowiem również działalność przestępcza - i tego warto być świadomym, korzystając ze zdobyczy techniki.

Seniorom przypomniano również o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym - szczególnie istotne jest to przed nadchodzącym, trudnym sezonem jesienno-zimowym. Policjantka zachęcała do stałego noszenia elementów odblaskowych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.