Wiadomości z Sosnowca

Aquator ponownie bezpłatny dla dzieci i młodzieży z Sosnowca!

  • Dodano: 2021-06-24 08:45, aktualizacja: 2021-06-24 09:04

Wodny tor przeszkód na Stawikach to jedna największych wakacyjnych atrakcji. Podobnie jak w latach ubiegłych dzięki współpracy miasta z Akademią Sportu Wake Zone Stawiki za okazaniem legitymacji szkolnej młodzi sosnowiczanie i sosnowiczanki będą mogli z niego korzystać bezpłatnie.


Największy w Polsce wodny tor przeszkód dostępny bezpłatnie dla młodych sosnowiczan

Największy w Polsce wodny tor przeszkód jest dostępny bezpłatnie dla młodych sosnowiczan od 7. do 18. roku życia.

– Podobnie jak w poprzednich dwóch latach zdecydowaliśmy się na zapewnienie naszym mieszkańcom fajnej wakacyjnej atrakcji. Ze względu na bezpieczeństwo trzeba przestrzegać pewnych zasad – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. 

Dzieci w wieku 7-12 lat mogą korzystać z toru wyłącznie w towarzystwie osoby dorosłej (opiekun kupuje bilet zgodnie z cennikiem). Młodzież do lat 16 może korzystać z toru po osobistym podpisaniu oświadczenia przez rodzica. Zabawa na torze trwa 50 minut, jednak zanim będzie można skorzystać z przeszkód każde dziecko przechodzi dodatkowo 10-minutowe szkolenie. Tor dostępny jest od 9.00 do 19.00. Wejścia na aquator odbywają się o pełnych godzinach zegarowych na podstawie ważnego biletu (opaska). Wstęp na tor wyłącznie w kamizelce asekuracyjnej (kamizelka w cenie biletu).


Sosnowiec: Największy w Polsce wodny tor przeszkód

Aquator należy do Akademii Sportu Wake Zone Stawiki, jednak dzięki porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sosnowcu, który będzie przez ten czas finansował atrakcje dla sosnowiczan wodny plac zabaw będzie bezpłatnie dostępny do 31 sierpnia w ramach Akcji Lato.

Wodny tor składa się z dmuchanych przeszkód, w tym z dmuchanych trampolin, równoważni, mostków, drabiny, zjeżdżalni, ścianek wspinaczkowych czy huśtawek. Całość ma 50 metrów długości i 20 metrów szerokości.

- Korzystanie z toru zapewnia niezapomniane wrażenia, jest też atrakcyjną formą spędzania czasu przez dzieci, dodatkowo pozwala im na rozwijanie sprawności fizycznej  – podkreśla Łukasz Massalski z Wake Zone Stawiki Sosnowiec.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również