Wiadomości z Sosnowca

Sosnowieccy policjanci oraz Caritas pomagają bezdomnym i potrzebującym

  • Dodano: 2024-01-12 11:00

Dzielnicowi z sosnowieckich komisariatów II, III i IV, policjant z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z Caritas Diecezji Sosnowieckiej przekazali paczki bezdomnym i potrzebującym. Każda z odwiedzonych osób otrzymała śpiwór, termofor, koc i ręcznik. Inicjatywa ta, w myśl hasła „Pomagamy i chronimy”, miała wspomóc tych, którzy podczas panujących obecnie niskich temperaturach, najbardziej potrzebują pomocy.

Policjanci włączyli się do pomocy potrzebującym

W trakcie zimy policjanci poświęcają szczególnie dużo uwagi osobom bezdomnym i potrzebującym. Właśnie wtedy dzielnicowi bardzo często kontrolują klatki schodowe, pustostany, czy ogródki działkowe – czyli miejsca, w których bezdomni mogą chronić się przed ujemnymi temperaturami. 

Z myślą o tych, którzy przy panujących obecnie mrozach potrzebują szczególnej pomocy, dzielnicowi z sosnowieckich komisariatów II, III oraz IV, profilaktyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, aspirant Szymon Czyż, wspólnie z Caritas Diecezji Sosnowieckiej, którą reprezentował Zastępca Dyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej – ksiądz Łukasz Gładki, odwiedzali miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Każdy otrzymał specjalnie przygotowaną na tę okazję paczkę. W skład pakietu wchodził śpiwór, termofor, koc oraz ręcznik, które na pewno przydadzą się potrzebującym podczas mrozów. Podczas spotkania osoby w kryzysie bezdomności dowiedziały się, w jakich ośrodkach, czy instytucjach mogą otrzymać wsparcie. 

Apelujemy do mieszkańców o szczególne zwrócenie uwagi na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarą zbliżających się mrozów. Nie bądźmy obojętni na ich los! - czytamy na stronie UM Sosnowiec.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również