Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: Koszykarki zakończyły historyczny sezon!

• Dodano: 2023-04-13 06:30, aktualizacja: 2023-04-12 20:04

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. po raz drugi pokonała MB Zagłębie i zajęła trzecie miejsce w EnergaBasket Lidze Kobiet. Sosnowiczanki kończą sezon na historycznym, czwartym miejscu. To największy sukces w historii klubu.

Przebieg meczu

Od początku meczu w Sosnowcu trwała zacięta rywalizacja. W pierwszej kwarcie trwała klasyczna wymiana ciosów, żadna ze stron nie mogła wypracować co najmniej kilkupunktowej przewagi. Sosnowiczanki niesione dopingiem licznie zebranej publiczności w hali przy Żeromskiego walczyły o każdą piłkę. Po jeden z akcji Klaudia Wnorowska otrzymała cios w splot społeczny i na kilka minut wylądowała poza boiskiem.

W drugich dziesięciu minutach nadal byliśmy świadkami wyrównanej walki, ale miejscowe dzięki rzutom za trzy punkty najpierw Alicji Jarząb, a następnie Miroslavy Mistinovej odskoczyły rywalkom na pięć punktów. Przyjezdne odpowiedziały także rzutami z dystansu i ostatecznie na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 34:32 dla Zagłębia.

Trzecią kwartę jednym „oczkiem” wygrywa Enea. Po dwóch akcja trzypunktowych, rzut wolny plus rzut za dwa punkty po zbiórce sosnowiczanki prowadziły 46:42, ale w odpowiedzi za trzy punkty trafiły przyjezdne. Przed ostatnią kwartą Zagłębie miało punkt przewagi.

Czwarta zaczęła się od szybkie 0:4 dla zespołu z Gorzowa. Reakacja mogła być tylko jedna – Jordi Aragones, trener sosnowiczan poprosił o czas. Efekt? Celna „trójka” Jessicy January (51:51), a za chwilę prowadzenie 53:51 po kolejnej udanej akcji January. Odpowiedź gorzowianek była natychmiastowa i rywali wyszły na prowadzenie 57:53. Po chwili był jednak remis, po akcji January, która najpierw zaliczyła przechwyt. Na niespełna dwie minuty przed końcem gorzowianki prowadziły 62:57 i sytuacja Zagłębia była trudna, ale nie beznadziejna. Po wolnych January było 59:62 i nieco ponad minuta do końca. Celna trójka rywalek, ale w odpowiedzi trzy punkty Wnorowskiej i było 62:65. Na 30 sekund przed końcem piłkę miało Zagłębie, ale zanotowało stratę i brązowe medale pojechały do Gorzowa Wlkp.

• MB Zagłębie – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 62:67 (17:19, 17:13, 14:15, 14:20)
  • MB Zagłębie Sosnowiec: Wnorowska 3, January 24, Zempare 8, Urbaniak-Dornstauder 10, Mistinova 10 –  Jarząb 7, Grzenkowicz 2, Wojtylas
  • Enea: Horvath 9, Wadoux 10, Smith 21, Keller 5, Allen 19 – Bazan 3, Śmiałek.